Milli okçuların ’70 metre’ sevinci
Okçuluk Ulusal Kulübü , sezon hazırlıkları alanında , Eryaman Ülkemiz Olimpik Hazırlık Merkezi’nde (TOHM) kampa girdi.
Milli Takım Antrenörü Göktuğ Ergin, yaptığı bildiride , yazın Antalya’da çalıştıklarını ifade ederek , “Kış ayları amaçlı bir sürü seçeneğimiz yoktu.Eryaman TOHM’da, isteğimiz üzerine 70 metrelik olimpik kapalı bir atış sahası inşa edildi . Bu alan, olimpiyatlara hazırlık sürecinde, tam da ihtiyacımız olan bir dönemde geldi. Emeği geçtiğimiz herkese teşekkür ederiz” diye konuştu .
Avrupa’da dahi 70 metrelik atış sahası sayısının çok az meydana geldiğini belirten Ergin, olimpik meydanda çalışmanın, olimpiyat kotası mücadelesinde bir sürü yararlı olacağını ifade etti .
Eryaman’da her çeşitli olanağın yer aldığını belirten Ergin, ” Gökyüzü gerekliliği bizi etkilemiyor. Soğuk havalarda ateş gibi bir meydanda , rüzgarla ışıkla uğraşmadan çalışıyoruz. Ağırlık salonumuz, yiyecek salonumuz, odalarımız, bütün olanaklara sahibiz. Konaklama alanları, idman alanları ve çeşitli branşlardan bütün sporcuların birlikte olması sayesinde burada, sporcularımız hakikaten kamp yaptıklarını anlıyorlar. Takımın motivasyonu arttı” ifadelerini kullandı.