Dağların Arslanı yine zirveyi kimseye kaptırmadı
![Dağların Arslanı yine zirveyi kimseye kaptırmadı](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2015/09/1442835751_RB_AhmetArslan-scaled-700x420.jpg)
Koşu sporcusu Ahmet Arslan, bu yıl 15 Ağustos’ta ilk kez yarıştığı ve kendi tabiriyle en zorlu etaplara sahip olan Avusturya’da gerçekleşen Red Bull 400 Bischofshofen yarışında birinci olmuş, daha sonra ise 29 Ağustos’ta Çek Cumhuriyeti’nin Harrachov kentindeki yapılan Red Bull 400’de tekrar birinciliği elde ederek ikide iki yapmıştı. Dağların Arslanı lakaplı sporcu, 19 Eylül’de koşulan Red Bull 400 Slovenya Planica’da da 5:08’lik derecesiyle birinciliği elde ederek bu alanda rakipsiz olduğunu kanıtladı. Ahmet Arslan, 26 Eylül’de koşulacak Red Bull 400 Park City’de de yarışacak.
Red Bull sporcusu Ahmet Arslan yarışın ardından duygularını şöyle ifade etti:
“Dağ koşusunda ülkeme bir madalya daha kazandırdığım için mutluyum. Hedefim Red Bull 400 Park City’i de kazanarak dörtte dört yapmak.”