Yeni yıldızların tenis turnuvası başlıyor
![Yeni yıldızların tenis turnuvası başlıyor](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2015/09/BultenEklenti-635774974843483750-scaled-700x420.jpg)
Tek ve çift erkekler kategorisinde 60’a yakın sporcu, dünya sıralamasında puan yükseltebilmek amacıyla TED Spor Kulübü kortlarında mücadele edecek.
“Türkiye’nin Wimbledon”ı olarak kabul edilen ve ülkemizin en uzun soluklu uluslararası spor etkinliklerinden biri olan American Express İstanbul Challenger Tenis Turnuvası, 12-20 Eylül 2015 tarihlerinde, İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık Kulübü kortlarında gerçekleştirilecek. Dünya profesyonel erkek tenisini yöneten “Association of Tennis Professionals – ATP Tour” kontrolünde düzenlenen turnuvada, dünya sıralamasında yer alan yaklaşık 60 erkek sporcu mücadele edecek. ATP Challenger takviminin prestijli turnuvasında dünya sıralamasında ilk 100 içinde yer alan altı isim de boy gösterecek.
Bu yıl 67.’si düzenlenecek turnuva kapsamında, eleme turu, ana-tablo ve çiftler kategorilerinde, dünya sıralamasında puan yükseltmek için, 9 günde 3 set üzerinden 62 maç oynanacak. ATP sıralamasında halen 84’üncü sırada bulunan Marsel İlhan, ülkesindeki ilk şampiyonluğunu arayacak. 2011 yılında katıldığı ilk İstanbul Challenger turnuvasında çiftler finalisti olan İlhan, bu yıl teklerde şampiyon olmak için korta çıkacak. Marsel İlhan’ın yanı sıra Türk tenisinin uluslararası arenadaki önemli temsilcileri arasında yer alan Barış Ergüden, Anıl Yüksel, Barkın Yalçınkale, Berk Illiescu da turnuvaya katılacak.