Yıldızların heyecanlı rekabeti
![Yıldızların heyecanlı rekabeti](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/01/yildizlar_kumite2-1-700x420.jpg)
Bursa’da devam eden Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası’nın ikinci gününde, son iki yıl da birinci olan Gizem Öztürk yine altın madalya alarak kürsüdeki yerini korumayı başardı.
Bursa’nın Gemlik ilçesinde düzenlenen Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası üçüncü gün müsabakaları ile devam ediyor. Dün (28 Ocak), 2003 doğumlu isimlerin yarıştığı şampiyonada 10 dalda dereceye giren isimler kürsüye çıkarak madalyalarına kavuştu.
Gemlik Kapalı Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı organizasyon çekişmeli maçlara sahne olurken son iki yılın Türkiye ve Balkan Şampiyonu Gizem Öztürk, bu yıl da başarılı performansını sürdürüp bir kez daha kürsünün zirvesine çıktı. Öztürk, +47 kilo finalinde, 2014’te İstanbul’da düzenlenen Çocuklar Balkan Şampiyonası’nın finalinde yendiği Fatma Uyğur’u, bu kez de Bursa’da 4-0’lık skorla geçerek birinci oldu.
Erkeklerde altı kategoride sporcuların mücadele verdiği üçüncü gün karşılaşmalarında ise 45 kiloda geçen yılın finalisti Emre Kaşık, Emircan Akdana’yı 6-5 yenerek bu kez altın madalyayı boynuna taktı.
Şampiyonada bugün; 2005 doğumlu karateciler, kata ve kumite branşlarında madalya için mücadele veriyor.