W60 Edge Istanbul’da Berfu ve Anastasia Çiftlerde İkinci Oldu
![W60 Edge Istanbul’da Berfu ve Anastasia Çiftlerde İkinci Oldu](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2022/04/W60-Edge-Istanbulda-Berfu-ve-Anastasia-Çiftlerde-İkinci-Oldu-700x420.jpg)
W60 Edge Istanbul’da temsilcimiz Berfu Cengiz ve Rus partneri Anastasia Tikhonova ikincilik elde etti.
Tekler yarı finalinin ilk maçında Diana Shnaider ve Maja Chwalinska kozlarını paylaştı. Gençler klasmanında dünya 2 numarasına kadar yükselen 18 yaşındaki Shnaider, Polonyalı raket Maja Chwalinska’yı 6-4, 6-4 yenerek adını finale yazdırdı. Elemelerden gelen 16 yaşındaki Çek raket Nikola Bartunkova ise turnuvanın 7 numaralı seri başı Hollandalı Suzan Lamens’i 6-0, 6-3’lük skorla rahat geçerek finalde Shnaider’in rakibi oldu. Bartunkova-Shnaider final karşılaşması iki sporcunun da profesyonel kariyerlerinin zirvesi olacak.
Temsilcimiz Berfu Cengiz ve partneri Anastasia Tikhonova, Maja Chwalinska/Jesika Maleckova ikilisi ile finalde karşılaştı. İlk seti 6-2 kazanan Cengiz/Tikhonova çifti ikinci sette rakiplerine 6-4 mağlup oldu ve maç karar setine uzadı. Chwalinska/Maleckova şampiyonu belirleyen karar setini 7-4 kazanarak mutlu sona ulaşan ikili oldu.
Organizasyon yarın saat 15.00’te gerçekleşecek tekler finali ile sona erecek.