Sultanmurat oyuncuları maçı yarıda bıraktılar
![Sultanmurat oyuncuları maçı yarıda bıraktılar](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/04/hakemin-boyunda-olanalra-700x420.jpg)
İstanbul U 13 Minikler ligi 29.Grupta ev sahibi Sultanmuratspor Sefaköy Kartal sahasında karşılaştığı müsabakanın ilk yarısı 3-0 misafir takımının üstünlüğü ile sona eren karılaşmada Bağcılar Eğitim sporlu oyuncuların fiziksel büyüklüğü ve eşit şartlar altında olmadığını göz öne alan ev sahibi Sultanmuratspor takımı oyuncuların değişim hakkında kullanması sonucu karşılamada hocası 5 oyuncunun sakatlanması sonucu sahada 6 oyuncu kalınca karşılaşmanın hakemi 38.Dakikada maçı bitirdi.
Sultanmuratspor Teknik Direktörü Hüsamettin Özköşkoğul yaptığı açıklamasında Bağcılar Eğitim sporlu oyuncuların fiziksel büyüklüğü ve eşit şartlar altında olmadığını sakalı bıyığı çıkmış hatta karşılaşmanın hakemi ve kendi oyuncusu ile aynı boyda olan bir hoca nasıl oluyor hiçimi insan utanmaz TFF nasıl oluyor böyle sakalları bıyıkları çıkmış oyunculara izin veriyor anlamış değilim Çocuklar korkuyor topa giremiyor girenlerde yara bere kan içinde çıkıyor şartların eşit olmadığı bir maç oynamaya çalıştık fakat olmadı.
Yaş küçültme olayı ülkemizin her yerinde oluyor. Garip olan tarafı karşı takımda kimliğindeki yaştan büyük olan bir oyuncu oynatıldı şikâyet hakkın sadece en alt yaş gruplarında var yani U-13 de(2003 doğumlularda) anlatmak istediğim U-13 liginde karşındaki takım 15 yaşında bir oyuncu oynatıyor sen bunu farkediyosun ama şikâyet edemiyorsun ve adam alt yaş gruplarında böyle kaçak 2 -3 oyuncuyla başarıya koşuyor günü kurtarıyor sonra altyapılarımızdan niye oyuncu çıkmıyor diye ifadelerde bulundu
Haber: Yılmaz Aktepe