Buradasınız: Home » Diğer » Sporcunun Dostu Muratbey Lor Peyniri!  

Sporcunun Dostu Muratbey Lor Peyniri!  

Sporcunun Dostu Muratbey Lor Peyniri!   

Çoğunlukla böreklik peynir olarak bilinen geleneksel lor peyniri, sporculardan çocuklara, tansiyon hastalarından kilo vermek isteyenlere, herkes için sağlıklı ve lezzetli bir alternatif olarak öne çıkıyor. Muratbey  lor peyniri, sporcuların da sağlıklı beslenme listesinde ilk sırada yer alıyor. 

7’den 70’e herkesin severek tükettiği Muratbey Lor peyniri, özellikle sporcular tarafından talep edilen, serum proteini (WHEY protein ) olarak adlandırılan, sindirimi kolay olan bir protein içeriğine sahiptir.  Lor peyniri Riboflavin ve B12vitaminlerini içerir. Bu özelliği ile Muratbey lor peyniri, başta bağışıklık sisteminin korunması ve kas yapımı olmak üzere vücudumuz için önemli işlevlere sahiptir. Çocukların kemik gelişiminde, yaşlıların kemik-kas kitlesinin korunmasında etkilidir. Sodyum içeriği düşüktür ve tansiyon hastaları için idealdir. Kas yapımı açısından sporcular için uygun bir besindir. Yağ içeriği düşüktür, zayıflama diyetlerinde tercih edilebilir.

Yumurta alerjisi olan bireyler, Muratbey lor peyniri sayesinde protein ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilirler. Lor peynirinin, kansere karşı koruyuculuğundan, kemiklerin güçlenmesine, mide rahatsızlıklarının giderilmesine kadar sayısız faydası bulunuyor.

Peyniri günün her saati tüketilebilen, sağlıklı bir atıştırmalığa çeviren Muratbey’in Lor Peyniri’ni sadece kahvaltılarda, börek, makarna ve salatalarda değil tatlılarda da kullanabilir, yaza özel hafif tatlılar hazırlayarak lezzetli sunumlar yapabilirsiniz.

 

Bizi Takip Edin

0

20

fb-share-icon20

© 2011 Powered By atokyayinlari.com