Simin Bıçakcıoğlu gençlerle buluştu
![Simin Bıçakcıoğlu gençlerle buluştu](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2015/12/1449220806_NZL_0036-scaled-700x420.jpg)
Türkiye Ralli Şampiyonası’nda 4’üncü kez üst üste birincilik kazanan Simin Bıçakcıoğlu, Hacettepe Üniversitesi’nde öğrencilerle bir araya geldi.
Zorlu rakiplere ve yol koşullarına rağmen kazandığı yarış ve birinciliklerle adından son dönemlerde sıkça söz ettiren Simin Bıçakcıoğlu, 3 Aralık’ta Hacettepe Üniversitesi öğrencileriyle buluştu. Bıçakcıoğlu, otomobil sporları tecrübelerinin yanı sıra girişimcilik ve başarı hikayesini öğrencilerle paylaştı.
Üniversite öğrencilerinin otomobil sporları hakkındaki sorularının yanı sıra özel hayatına dair soruları da yanıtlayan Simin Bıçakcıoğlu, kişisel başarı hikayeleriyle birlikte pistlerde ve iş hayatında yaşadığı zorlukları da anlattı. Hacetepe Ünivesitesi öğrencileriyle tecrübelerini paylaşmaktan mutlu olduğunu, gençlerin heyecanı ve soruları karşısında geleceğe daha umutlu baktığını belirten Bıçakcıoğlu; “Üniversite yıllarım hayatımdaki en keyifli zamanlardı. Olabildiğince özgürsünüz, her gün yeni şeyler öğreniyorsunuz ve karşınıza çıkabilecek fırsatlar sizi bekliyor. Üniversite sonrası ise sizi bekleyen zorlu bir çalışma hayatının bilincinde olmanız da gerekiyor. Bu uzun maratonda gençlerin motivasyonunu hiç bir zaman kaybetmemeleri gerekiyor. Yarışlarda benim için saniyelerin değeri ne kadar önemliyse gençler için de iş hayatı koşturmacasında zaman yönetiminin önemi yadsınamaz. Aranızda belki bazı arkadaşlar kendi işlerini kurarak girişim hikayesini yazacaklar. Ralph Waldo Emerson’nun çok sevdiğim bir sözü var; yol sizi nereye götürüyorsa oraya gitmeyin, yol olmayan yerden gidin ki iz bırakın…” dedi.