Oktay Sezek, 2015 Yetişkinler İstanbul İl Şampiyonu oldu
Dila Atlı Spor Kulübü’nün 1-3 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenlediği İBİT İstanbul İl Şampiyonası Engel Atlama Yarışmalarında çok sayıda at ve binici şampiyonluk için mücadele etti.
Sevil Sabancı’nın kurucusu olduğu S Uluslararası Binicilik Merkezi adına SIEC Zappa WH isimli atıyla yarışan Oktay Sezek, 2015 Yetişkinler İstanbul İl Şampiyonu oldu.
Cuma günü koşulan 1.40 m yüksekliğindeki Yetişkinler İstanbul İl Şampiyonası 1. Ayakta, Oktay Sezek parkuru 81,82 saniyede hatasız tamamladı. İlk ayak yarışmasının ardından ceza puanları ile Pazar günü finale devam eden biniciler, hatasız parkur için mücadele edip, günün birinciliği ve bölge şampiyonluğu için yarıştılar. 1.45 m yüksekliğindeki Yetişkin Biniciler İstanbul İl Şampiyonası Finalini 90,78 saniyede sıfır ceza puanıyla tamamlayan Oktay Sezek, hem ilk ayak yarışmasını hem de final yarışmasını hatasız tamamlayan tek binici olarak Yetişkinler kategorisinde 2015 Engel Atlama İstanbul İl Şampiyonluğunu ilan etti. Oktay Sezek, günün birinciliğini ve il şampiyonluğunu kazanarak iki kupanın da sahibi oldu.
1.25 m koşulan Yıldız Biniciler İstanbul İl Şampiyonasında, İASK adına Aleyna İrten, Rose isimli atıyla; 1.40 m koşulan Genç Biniciler İstanbul İl Şampiyonasında, İASK adına Nur Tuvana Baktıroğlu, Genzarova isimli atıyla; 1.40 m koşulan Genç Yetişkin Biniciler İstanbul İl Şampiyonasında, İASK adına Kaan Karagülle, Campari I isimli atıyla şampiyon oldular.