Buradasınız: Home » Diğer » Milli sporculardan Bakü’de 6 madalya  

Milli sporculardan Bakü’de 6 madalya  

Milli sporculardan Bakü’de 6 madalya   

Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de süren 2019 Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali’nin dördüncü gününde milli sporcularımız judo, yüzme ve atletizmde toplam 6 madalya kazandı.

Bakü 2019 EYOF’ta bugün başlayan judo karşılaşmalarında Türkiye 3 madalya kazandı. Merve Azak kızlar 44kg finalinde Bulgar Anastasia Balaban ile karşılaştı. Mücadeleden ipponla galip ayrılan sporcumuz altın madalya kazandı. Erkeklerde 55 kilo finalinde Belçikalı R. Demets ile karşılaşan Berat Bahadır da rakibini altın skorda mağlup ederek altın madalya kazanan bir diğer sporcumuz oldu. Kızlar 40 kiloda ise finalde Romen Giorgia-Barbara Haglianu karşısına çıkan Müberra Güneş, altın skorda rakibine kaybetti ve gümüş madalya kazandı.

Yüzücülerden İki Madalya Daha

Bakü 2019 EYOF’ta başarılı bir performans sergileyen yüzücüler organizasyonun dördüncü gününde de madalyalar kazanmayı bildi. 200m bireysel karışık stil finalinde 2:03.25 dereceyle yüzen Berke Saka üçüncü olarak bronz madalya kazandı. Erkekler 4x100m serbest stil finalinde ise Batuhan Filiz, Efe Hacısalihoğlu, Yiğit Aslan ve Bora Gülşen’den oluşan takımımız 3:28.09 derecesiyle bronz madalya kazanmayı başardı.

Günün Son Madalyası Özlem Becerek’ten

Akşam seansında mücadele eden Özlem Becerek kızlar disk atma finalinde 53.43m derecesiyle üçüncü olarak günün 6. madalyasını kazanmış oldu.

Voleybol ve Basketbol Takımlarımız Yarı Finalde

Gruptaki son maçında Almanya’yı 3-2 ile geçen kız voleybol milli takımımız 2 galibiyet 1 yenilgi ile gruptan çıkarak yarı finale yükseldi. Basketbolda ise erkek takımımız grubunda aldığı bir galibiyet, iki yenilgi ile üçlü averaj sonrası ikinci sırayı alarak yarı finale yükseldi.

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com