İstanbul atletizm hakemleri bilgilerini yeniledi
Atletizm Federasyonu, Atletizm Hakem Talimatının 13/e maddesi gereğince, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Atletizm İl Temsilciliğince düzenlenen 2016 yılı hakem semineri 16 Kasım 2015 tarihinde saat:18:00 – 21:00 saatleri arasında Burhan Felek GHSİM Futbol hakemleri toplantı salonunda yapıldı.
Seminere Atletizm Federasyonu Dış İlişkiler Koordinatörü Atletizm Hakem Hocası Can Korkmazoğlu, İstanbul Atletizm İl Temsilcisi Salih Nathur, Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Münir Yaraş, Merkez Hakem Komitesi As Başkanı Müslüm Aksakal, Merkez Hakem Komitesi Üyesi Necati Çeteci ve Ömer Aras ile 300 kadar hakem katıldı.
NATHUR’DAN İSTANBUL HAKEMLERİNE TEŞEKKÜR…
Seminer İstanbul Atletizm İl Temsilcisi Salih Nathur’un açış konuşması ile başladı. İl Temsilcisi Nathur, İstanbul hakemlerinin bir gün önce yapılan Avrasya Koşusu’nu başarıyla neticelendirdikleri için teşekkür etti. Geçen yıl yapılan yarışmaları da değerlendiren. Natnur, bu yıl yapılacak yarışmalar hakkında da bilgi verdi.
AKSAKAL:”HAKSIZLIKLAR GİDERİLECEK”
İstanbul Atletizm İl Temsilcisi Salih Natnur’dan sonra, Atletizm Federasyonu Merkez Hakem Komitesi As Başkanı Müslüm Aksal da seminerde bir konuşma yaptı. Hakemlerin yetişmeleri için büyük gayret gösterdiklerini belirten Aksakal,” Anadolu hakemlerinin de büyük şehirlerde yapılan yarışmalarda görev almak istediklerini dile getirdi. Bazı şehirlerdeki hakemlerden şikayetler aldıklarını, özellikle yarışmalarda aynı hakemlerin görev yaptığını, diğer hakemlere görev verilmediğini, buna engel olacaklarını, her hakeme eşit derecede görev vereceklerini ve yapılan haksızlıkları gidereceklerini” söyledi.
CAN KORKMAZOĞLU; DEĞİŞEN OYUN KURALLARINI ANLATTI..
Konuşmalar sonrası seminerin hocalığını yapan Atletizm Federasyonu Dış İlişkiler Koordinatörü Atletizm Hakem Hocası Can Korkmazoğlu, seminerde değişen oyun kuralları hakkında bilgi verdi. Çeşitli fotoğraf ve görüntülerle değişen ve değişmeyen oyun kuralları hakkında açıklamalarda bulunan Korkmazoğlu, hakemlerin sorularını da yanıtladı. Önceki hafta gerçekleştirlen Hakem kursunda başarılı olan hakemlerin lisansları da törenle verildi. Ayrıca İstanbul Atletizm Hakemleri Derneği’nin börekli, baklavalı ikramları da çok güzeldi. Ellerine sağlık.