Genç Milliler Avrupa dördüncüsü
Türkiye 12 Yaş Kız Takımı, Fransa’da gerçekleşen Avrupa Ülkeler Şampiyonası’nda dördüncülüğü elde etti.
6-9 Ağustos tarihlerinde Fransa’nın Ajaccio kentinde düzenlenen Avrupa Ülkeler Şampiyonası (Tennis Europe Nations Challenge)’na katılan Türkiye 12 Yaş Kız Takımı, zorlu organizasyonu dördüncü sırada tamamladı.
İki hafta önce Mersin’in ev sahipliği yaptığı eleme maçlarında zirveye çıkarak sekizli finale gitmeye hak kazanan genç milliler, grup aşamasında İtalya ve Büyük Britanya’yı mağlup edip, Ukrayna’ya yenildi. B Grubu’nda ikinci sırayı alan kırmızı-beyazlılar, çekişmeli Play-Off serisinde Almanya’ya 2-1 kaybetti ve Avrupa dördüncüsü oldu.
2014’teki üçüncülüğün ardından şampiyonadan bu defa dördüncülükle ayrılan 12 Yaş Kız Milli Takımı’nı Selin Lidya Sepken, Beyda Baykal, Melis Ayda Uyar üçlüsü temsil ederken, ekibin kaptanlığını Hakan Diler ve Mustafa Söğüt yaptı.