Futbolcularla down sendromlu gençler maç yaptı
![Futbolcularla down sendromlu gençler maç yaptı](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/12/1480838432_DSC_0289-700x420.jpg)
Üsküdar Belediyesi’nin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Çamlıca Spor Okulu’nda düzenlediği etkinlikte Ümit Davala, Alp Yaman, Cüneyt Tanman, Erdal Keser, Recep Çetin, Şenol Fidan, Oğuz Çetin gibi ünlü isimler bir futbol maçı yaptılar.
En sevilen şarkılarını engelli hayranlarıyla birlikte seslendiren Özgün, konser sonrası kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen hayranları ile hep birlikte selfie çekti…
Konser sonrasında aralarında Ümit Davala, Alp Yaman, Cüneyt Tanman, Erdal Keser, Recep Çetin, Şenol Fidan, Oğuz Çetin gibi ünlü isimlerin bulunduğu ünlüler takımı down sendromlu gençlerden oluşan “Tebessüm Kahvesi” çalışanlarıyla bir futbol maçı yaptılar.
Üsküdar Belediyesi tarafından işletilen Tebessüm Kahvesi’nin ziyaretçileri ise çeşitli broşürle Down Sendromu hakkında bilgi edinebiliyorlar. Tebessüm Kahvesi, toplumda down sendromu konusunda farkındalığın artırılmasına destek oluyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN “Tebessüm Kahvesi bizim göz bebeğimiz; Down sendromlu gençlerimiz için bir meslek okulu niteliği taşıyan bu mekan, ziyaretçiler için ise benzersiz bir deneyim sunuyor. Müzik buradaki gençlerimiz için büyük bir motivasyon kaynağı. O nedenle böyle anlamlı bir günde, değerli sanatçı Özgün’ü bu güzel etkinlikte misafir etmek de bizim için mutluluk verici.” dedi.