Erkek Plaj Hentbol Milli Takımı Üçüncülük Maçı Oynayacak
![Erkek Plaj Hentbol Milli Takımı Üçüncülük Maçı Oynayacak](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2022/07/Erkek-Plaj-Hentbol-Milli-Takimi-Üçüncülük-Maçi-Oynayacak-700x420.jpg)
A Milli Erkek ve Kadın Plaj Hentbol Takımlarımızın mücadele ettiği 2022 Plaj Hentbolu Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde grup ve yarı final maçları tamamlandı.
Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da oynanan şampiyonada Erkek Plaj Hentbol A Milli Takımımız bugün oynadığı son grup maçında Romanya’yı 2-0 mağlup ederek grubunu ikinci sırada tamamladı. Millilerimiz yarı final maçında A Grubu birincisi Macaristan ile oynadığı maçı 2-0 kaybetti. A Milli Takım yarın Ukrayna ile üçüncülük maçında mücadele edecek. Şampiyonanın finalinde Almanya ile Macaristan karşılaşacak.
Kadın Milli Takımımız ise B Grubu’nu üçüncü sırada tamamladı. Millilerimiz 5-8 klasman sıralama maçında bugün A Grubu dördüncüsü İtalya ile oynadığı karşılaşmayı 2-0 kaybetti. Millilerimiz yarın Slovakya ile yedincilik maçı oynayacak.