Cennet Barbarospor, şampiyonu oldu
![Cennet Barbarospor, şampiyonu oldu](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2017/06/1-2-700x420.jpg)
Her kesimden vatandaşın spor yapabilmesine olanak tanıyan Küçükçekmece Belediyesi ve Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Mini Minikler Ramazan ayı futbol turnuvasında ,takımlar sporun rekabet olduğu kadar barış, dostluk ve kardeşlik olduğunu da ön plana çıkardılar.
Haber: Yılmaz Aktepe
Halkalı Etap Stadında gerçekleşen ve 2 hafta süren18 takımdan 400sporcu mücadele verdi. Centilmenliğin, kardeşliğin ve rekabetin eksik olmadığı turnuvada kazanan takım Cennet Barbarosspor oldu.
18 KULÜP KATILDI
Turnuva 18 takımın katılımıyla gerçekleşti ve maçlar 4 grupta oynandı. Maçlar sonunda grubunu ilk iki sırada tamamlayan takımlar çeyrek finale yükseldi. Çeyrek final maçlarında galip gelen Cennet Barbarosspor,İstanbul Demirspor,Halkalı Taştepespor ve İFAspor yarı finale çıkan takımlar oldular.
Yarı final maçları sonucu Cennet Barbarosspor, İstanbul Demirspor’u 1-0, Halkalı Taştepespor ile İFAspor arasındaki maçın normal süresi 2-2 sona ermesi sonucu penaltı atışlarına geçlildi.Penaltı atışlarında 5-3’lük üstünlük sağlayan İFAspor finalde Cennet Barbarosspor’un rakibi oldu.
Final maçında İFAspor, Cennet Barbarosspor takımları arasındaki müsabakayı Cennet Barbarospor,İFAspor’u 1-0 mağlup ederek turnuvanın şampiyonu oldu.
- lük maçında ise İstanbul Demirspor ile Halkalı Taştepespor takımları arasındaki maçı Halkalı Taştepespor rakbini 2-1 mağlup ederek, turnuvayı 3. sırada tamamladı.
Turnuvaya katılan tüm takımlara 10 adet futbol topu verilirken 10 gün boyunca ter döken 400 Minik futbolcuya günün anlamını taşıyan madalya verildi.
Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Oktay Kurt,Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Seymen Gençtürk,protokol tarafından dereceye giren takımlar,futbolcular ve görevlilere kupa ve madalyaları düzenlenen törenle verildi.
DERECELER
1.Cennet Barbarosspor
2.İFAspor
3.Halkalı Taştepespor
4.İstanbul Demirspor
Penaltı Atışı Birincisi-Atakent 2015 spor
Penaltı Atışı İkincisi-Halkalı Taştepespor
En Centilmen Takım-İstanbul Balkanspor
En iyi Kaleci-Ahmet Genç-Sultanmuratspor
En Erken Gol-M.Emin Bulut-Kosovagüçspor 36 Saniye
Gol Kralı-Arda Cantimur-Halkalı Taştepespor 12 Gol
Sağlık Görevlisi-Yusuf Kaya,Hakemler Tahir Arıca,Cenap Acar,Faruk Kuzu