Buradasınız: Home » Yazarlar » Çekirge zıplamaya devam ediyor !  

Çekirge zıplamaya devam ediyor !  

Çekirge zıplamaya devam ediyor !   

Beşiktaş, fikstür şansını sürdürüyor. G.Saray ve Antalya’dan sonra Kara Kartal, Denizlispor engeline de takılmadı. Burak ve arkadaşları, sıkıntılı günler geçiren rakibini tek golle geçerken, şans faktörü bir kere daha ev sahibinin yanındaydı.

Kazanan her zaman haklı mıdır ? Skor açısından kesinlikle “Evet” ama içerik açısından kesinlikle “Hayır”. Beşiktaş Vodafone Park’ta konuk ettiği Denizli’yi evine puansız gönderdi ama oynadığı futbol bundan önceki maçlardaki gibi tatminkardeğildi. Maça Caner’in sağ kanatta başlaması gecenin sürprizlerinden biriydi. Caner sağ taraftayken, Lajic ile sol taraftaydı. Ne var ki Caner sürpriz mevkide bekleneni veremedi. İlk yarının ortalarına doğru, Avcı bu sürprizden vaz geçti.

Yavan futbol

Ligte son 5 maçın 4’ünü kaybetmiş Denizli karşısında Beşiktaş, çok fazla etkili olamadı. Her ne kadar Kara Kartal, maç boyunca atak oynuyormuş gibi gözükse de, hücum organizasyonları belli bir düzen içinde değildi. Üçüncü bölgede Beşiktaşlı futbolcular arasında bir ahenk yok; göze hoş gelen hücum futbolu oynanmıyor. Topu alan kendi kafasına göre bir şeyler yapmaya çalışıyor. Diaby hızını kullanıp, pozisyona girmekte zorlanıyor, Lajiç’in ne yapmaya çalıştığı belli değil; topları çok kötü kullanıyor ve attığı kornerler tehlikeye yaratmıyor. Burak ise geçen yılki performansının çok uzağında, aldığı topları ezmekten başka bir şey yapmıyor. Bu şartlarda Beşiktaş nasıl gol atacak ?

Denizli maçında fileleri havalandıran isim N’Koudou oldu. Sakatlığı nedeniyle 2-3 haftadır forma giyemeyen 24 yaşındaki Fransız’ın en önemli özelliği, kısa alanda hızlanması. Bu özelliğini ceza sahasında kullandığında N’Koudou, rakip savunmalara zor anlar yaşatıyor. Daha önce Alanya maçında bu şekilde penaltı kazandıran Fransız, Denizli maçında da bu hızı sayesinde zor bir gol attı. Oyuna 61.dakikada giren N’Koudou, 70’de fileleri havalandırdı. Ancak Beşiktaş’ın hücum hattı dağınık olunca, N’Koudou’da bireyselliğe kaçıyor; bunun için belli bir uyumun sağlanması şart…Yoksa goller biraz tesadüflere kalacak.

Şans faktörü…

Ligte sıkıntılı günler geçiren Denizli, aslında İstanbul’dan puan ya da puanlarla ayrılabilirdi. Mehmet Özdilek’in öğrencileri, kontrataklarla etkili olmaya çalıştılar. Ne var ki buldukları pozisyonları golle sonuçlandırmakta başarılı olamadılar. Bu arada Rodallega’nın 35.dakikada 90’na giden serbest vuruşunu harika bir şekilde çıkartan Karius, maç ibresinin Denizli’nin lehine dönmesini engelledi. Eğer Kolombiyalının harika vuruşu golle sonuçlansaydı, ortaya çok daha farklı bir tablo çıkabilirdi. Bu açından bakıldığında şans faktörü, tıpkı Antalya maçında olduğu gibi yine Beşiktaş’ın yanındaydı denilebilir. Bakalım çekirge daha ne kadar sıçramaya deva edecek ?

Denizli galibiyetiyle Beşiktaş, son 3 haftada 9 puana ulaştı ve yükselişini devam ettirdi. Milli maç arasından sonra Kartal, Konya’ya gidecek. Antalya ve Denizli gibi sıkıntılı günler geçiren bir rakip olacak yine Beşiktaş’ın karşısında…Bu ara dönemde Avcı’nın özellikle hücum bölgesindeki uyum sorunu için çözüm üretmesi şart. Ancak bu akşamki gibi Caner’i sağ tarafta kullanması gibi çözümler pek doğru değil gibi…Avcı’nın daha rasyonel bir şeyler ortaya koyması gerekiyor. Yoksa hızlı yükseliş yerini hızlı inişe bırakır.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com