Başkan Musa Aydın Milliler ile buluştu
![Başkan Musa Aydın Milliler ile buluştu](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2020/08/Başkan-Musa-Aydın.......-700x420.jpg)
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Antalya’da kampta bulunan Grekoromen Güreş Milli Takımı’nı ziyaret ederek moral verdi.
12-20 Aralık tarihleri arasında Sırbistan’da yapılması planlanan dünya şampiyonası öncesinde hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdüren millilerin bugün önemli ziyaretçileri vardı. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, 22.dönem Antalya Milletvekili Burhan Kılıç ve Antalya güreş il temsilcisi Ahmet Karsavurdan kampa gelerek Güreşçilere moral verdi. Başkan Aydın ve beraberindekileri otele girişlerinde teknik heyet ve güreşçiler karşıladı. Teknik direktör Salih Bora ve teknik ekipten takımın son durumu hakkında bilgi alan Aydın, ardından güreşçilerle sohbet etti.
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, “Şu an için dünya şampiyonasının 12 Aralık’ta yapılacağı açıklandı. Bizlerde bu programa göre hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Ama elbette pandemi süreci devam ediyor. İlerleyen günlerde UWW toplantı yaparak salgın durumuna göre farklı kararlarda verebilir dedi. Bu kamp daha çok sporcularımızın moral ve kondisyonları için düzenlendi. Daha önce hiç karşılaşmadığımız bir süreci yaşıyoruz. Dolayısıyla çok dikkatli hareket etmek zorundayız. Bu kampları spor bakanlığımızın belirlediği talimatlara uygun bir şekilde yapıyoruz. Her zaman söylüyorum tüm branşlar kamplarını sağlıklı bir şekilde yürütüyorsa bunu Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na borçluyuz. Bilim kurullarıyla görüşerek sporcularımızın sağlıklı bir şekilde hazırlanması için elinden gelen herşeyi yaptı. Eğer bugün burada bir aradaysak Sayın Bakanımıza borçluyuz. Ayrıca bu süreci başından bu yana çok iyi yöneten Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya da tüm ülkemiz adına teşekkür ediyorum. Artık bize düşen belirlenen kurallar çerçevesinde hazırlıklarımızı sürdürüp, yapılması halinde dünya şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ” şeklinde konuştu
KIRKPINAR BAŞPEHLİVANI ALİ GÜRBÜZ MİLLİ TAKIM KAMPINA KATILACAK
Diğer yandan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Kırkpınar Baş pehlivanı Ali Gürbüz’ü Milli takım Kampına davet etti. Daveti kabul eden Ali Gürbüz bir kaç gün içinde kampa katılarak Avrupa Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Taha Akgül ile antrenman yapacak