Buradasınız: Home » Futbol » Başkan Mubin Çakmak’tan bayram mesajı!  

Başkan Mubin Çakmak’tan bayram mesajı!  

Başkan Mubin Çakmak’tan bayram mesajı!   

Artvin Hopaspor’un önceki dönem Başkanı Mubin Çakmak bir mesaj yayınlayarak “Büyük Artvin Hopaspor Ailesi, Tüm taraftarlarımızın ve Camiamızın Ramazan Bayramını tebrik ediyor, sağlıklı ve huzurlu şampiyonluklarla nice Bayramlar diliyorum” dedi. 

Haber: Hayati Akbaş

Artvin Hopaspor kulübü olarak mor-beyaz sevdamızı taşıyan profesyonel futbol takımımızla 2017-2018 Spor Toto BAL sezonunda, uzun yıllar hayali ile yaşadığımız TFF profesyonel lige yükselmek için  ciddi ve zor mücadeleler vererek hedefe ulaşmıştık. Sporcularımız, teknik heyet ve yönetim olarak tüm gücümüzü ortaya koymuştuk. Tüm camia olarak kenetlenip müthiş bir başarıyı yakalamış, ülke futbolunda ses getirmiştik. Profesyonel A Takımımız şampiyon olup TFF 3.lige çıkarken aynı ciddiyetle alt yapımıza da önem vererek, onlarca gençlerimize mor-beyaz sevdamızı anlatmaya çalışarak, alt yapımızı güçlendirmek için uğraş vermiştik. 2018-2019 TFF 3.lig 1.Grupta mücadeleye başlayıp profesyonel lige merhaba demiştik. Uzun yıllar uzak kaldığımız profesyonel liglerde bizden hayli tecrübeli, bu ligde mücadele eden rakiplerimizle ilk senemizde başa baş yarışmaya çalıştık. Zor süreçlerle mücadele ederken Artvin Hopaspor  duruşumuzdan asla taviz vermedik. Bundan sonraki mücadelelerde de Artvin Hopasporlu duruşumuzdan taviz verilmemelidir.  2018-2019 Profesyonel futbol sezonunda bir üst lige çıkma başarısını maalesef gösteremedik. Ama ilk senemiz olmasına rağmen büyük mücadele ile bulunduğumuz grupta ligimizi 7. sırada tamamladık. İlk yılımız olmasına rağmen alt yapımıza ciddi yatırım yapıp, emek harcayarak  gençlerimizi yeşil sahaya çekip, geleceğin Artvin Hopasporunu inşaa etmeye çalıştık. Alt yapımız daha dinamik tutulabilirse 3-5 yıl içinde çok başarılı yerli futbolcu kardeşlerimiz takımımıza katılacaklardır. U13 takımımız Artvin bölgesinde şampiyon olurken,  U15 takımımız Bayburt’ta düzenlenen Türkiye şampiyonasında final oynama başarısını göstermiştir. Geçtiğimiz ay gerçekleştirmiş olduğumuz olağanüstü genel kurulumuzda bayrağı başka bir arkadaşımıza devretmek için aday olmadım. Son iki sezon yapılan genel kurullarda beni ve  yönetici arkadaşlarımızı  yönetime seçmenizden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu göreve layık olmak için elimden geleni yaptım, ilkeli durmaya çalıştım. Farklı görüşlere, farklı düşüncelere, farklı duruşlara sahip olsak ta ortak paydamız Artvin Hopaspor olduğunu vurgulayarak hizmet etmeye çalıştım. Camiamızın bizden beklentilerine kayıtsız kalmamak için bazen taviz vermeden yalnız da olsam arkama bakmadan yol almak durumunda kaldığım zamanlar oldu. Hedef ve doğru tek olduğu için bu şekilde davranmak zorundaydım. Bazen karamsarlığa düştüğüm  anlar oldu.   Bazen ümitsizliğe kapılmış görüntüm oldu. Ama asla pes etmedim. Kaybettiğimizde değil vazgeçtiğimizde yenileceğimizi biliyordum, bu nedenle asla vazgeçmedim. Önümüze konan her türlü engeli, her türlü kirli dedikodulara kulak asmadım zaman her şeyin ilacıdır dedim hedefe odaklandım. Zaman her şeyi  çok net gösterdi. Benim her zaman kırmızı çizgim Artvin Hopaspor oldu. Şimdi basit söylemlerden kaçınarak egolarımızı  kenara bırakıp mübarek Ramazan Bayramı hürmetine kırgınlıklardan dargınlıklardan arınarak birlik olma zamanı” dedi..

Başkanlar yönetimler gelip geçer esas olan Artvin Hopasporun her zaman hedeflere koşmasıdır. 

Mubin Çakmak açıklamasına şöyle devam etti. “Benim Artvin Hopaspor kulübünde başkanlığım  son bulmuş olup  bundan sonra ki süreçlerde Artvin Hopaspor için iyi bir taraftar iyi bir destekçi olmaya çalışacağım. Asla köstek olmayacağım, asla  yeni oluşacak yönetimi yıpratıcı şuursuzca yorum yapmayacağım. Aynı şehirde yaşayıp aynı havayı teneffüs eden insanlar, inanarak samimiyetle, iyi niyetle mücadele edip güzellikleri çoğaltmak zorundadırlar. Eleştiriler elbette olur, olmaya devam edecektir. Ancak her şeyin bir seviyesi olmalıdır. Şampiyonluğa başta inanmayıp şampiyon olunca da kadraja  girmeye çalışan dostlar iyi günde olduğu gibi kötü günde de hep birlik olunursa başarı kaçınılmaz olur.

Yeni oluşacak başkan ve yönetimine koşulsuz, şartsız camia olarak destek olmak zorundayız. Yeni oluşacak yönetiminde kırmızı çizgisi ve ortak paydası kesinlikle Artvin Hopaspor olmalıdır. Toplumu kucaklayan geniş kitleye hitap edecek bir yönetim  yapısı  kurulmalıdır. Bana  danışılan konu olursa elimden geleni her zaman yaparak destek olacağım.

Yeni oluşacak yönetimi; takımın günlük başarısına göre yargılamayıp, lig uzun maratondur düşüncesi ile her zaman omuz vermek zorundayız.

Artvin Hopaspor’umuzu 2018-2019 TFF 3.ligden 2. Lige taşıyamadığım için başarısız bir sezon geçirmiş oldum.  İnşallah yeni oluşacak yönetim ve camia olarak hep beraber Artvin Hopaspor’umuzu bir üst lige taşırız.

İlk gün söylediğimi son söz olarak tekraren söylüyorum; Bu kulüpte değil başkan olmak kapısında bekçi olmak bile benim için gurur kaynağıydı. Hepimiz aynı duygularla hareket etmeliyiz. Sevgimizi çoğaltarak paylaşmalıyız.

Başkan Çakmak, daha fazla sevgi, Daha fazla ARTVİN HOPASPOR diyerek başarı ve güzellikler hepimizle olsun.

Saygı, Sevgi ve Muhabbetle”  ifadelerine yer verdi.

 

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com