Avrupa Şampiyonası’nı 13 madalya ile tamamladık
İstanbul’da sona eren Avrupa Gençler Güreş Şampiyonası’nda toplam 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımımız, 55 puanla takım klasmanında Avrupa ikincisi oldu.
Serbest ve grekoromen stil ile kadınlar kategorisinde 6 gün boyunca kürsü mücadelesi veren genç milli güreşçilerimiz, 3 altın, 6 gümüş, 4 bronz olmak üzere toplamda 13 madalya ile şampiyonayı tamamladı.
Serbest stilde 66 kiloda Enes Uslu, altın madalya, 60 kiloda Selim Kozan, 74 kiloda Ahmet Ertürk, 84 kiloda Mustafa Sessiz ve 120 kiloda Yunus Emre Dede, gümüş madalya, 55 kiloda Sezgin Pişmişoğlu bronz madalya kazandı. Avrupa Şampiyonası’nı 1 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya ile tamamlayan Genç Erkekler Serbest Güreş Milli Takımımız, takım klasmanında ikinci oldu.
Minderin Sultanları’ndan 63 kiloda Buse Tosun, gümüş madalya elde ederken 48 kiloda Evin Demirhan, bronz madalya kazandı. 1 gümüş ve 1 bronz madalya toplayan Genç Kadınlar Güreş Milli Takımımız, takım sıralamasında 40 puanla üçüncü oldu.
Grekoromen stilde 60 kiloda Murat Fırat ve 66 kiloda Cengiz Arslan, altın madalya, 74 kiloda Furkan Bayrak, gümüş madalya, 84 kiloda Ali Cengiz ile 120 kiloda Osman Yıldırım, bronz madalyayı hanesine yazdırdı. Toplam 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımımız, 55 puanla takım klasmanında Avrupa ikincisi oldu.