Buradasınız: Home » Diğer » At Yarışı Yazarları Derneği 2018 YILININ EN’LERİ ödülleri sahiplerini buldu  

At Yarışı Yazarları Derneği 2018 YILININ EN’LERİ ödülleri sahiplerini buldu  

At Yarışı Yazarları Derneği 2018 YILININ EN’LERİ ödülleri sahiplerini buldu   

At Yarışı Yazarları Derneği Üyeleri tarafından belirlenen, 2018 Yılının en başarılı isimlerine ödülleri, 9 Haziran 2019 Pazar akşamı verildi.

At Yarışı Yazarları Derneği Üyelerinin 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerle belirlenen “Yılın Enleri” anketinde şu isimlere ödül verildi.

En başarılı İngiliz Atı     : FINESSE

En başarılı Arap Atı       : TAYKUT

En Başarılı Jokeyi         : AHMET ÇELİK

En Başarılı Aprantisi     : MERT ALİ SOLMAZ

En Başarılı At Sahibi     : VEYSEL KAHRAMAN

En Başarılı Yetiştiricisi  : FEDAİ AKBULUT

En Başarılı Antrenörü   : HİKMET AKBULUT

Veliefendi Hipodromu Byerley Turk Salonu’nda düzenlenen geceye, Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörü Birol Murat Kayim, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk, Yüksek Komiserler Kurulu Danışmanı Mustafa Özdemir, TJK Asli Üyeleri’nin yanı sıra, Atçılık Derneklerinin Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, at sahipleri, basın mensupları ve yarış severlerden oluşan seçkin bir davetli topluluğu katıldı.

Dernek Başkanı Reşat Köstem’in açılış konuşmasının ardından ödül törenine geçildi.

Yılın İngiliz Atı kategorisinde birinciliği elde eden FINESSE’in ödülünü, TJK Genel Saymanı Adil Mert Kaya, safkanın sahibi Ergun Kalabak’a verdi.

Yılın Arap Atı seçilen TAYKUT’un ödülünü Mücahit Yıldızhan, Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörü Birol Murat Kayim’den aldı.

2018 Yılının en başarılı jokeyi ödülünü alan Amek Çelk’e ödülünü, Apranti Eğitim Merkezi Danışmanı Süleyman Akdı verdi.

2018 Yılının en başarılı Aprantisi Mert Ali Solmaz ise ödülünü, Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi Müdiresi Zeynep Haldan Postalcı verdi.

2018 Yılının en başarılı at sahibi seçilen Veysel Kahraman’a vekaleten Fedai Kahraman’a ödülünü, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği II. Başkanı Şükrü Turgay Kop verdi.

2018 Yılının en başarılı yetiştiricisi dalında kazanan Fedai Kahraman’a ödülünü, Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Recep Avşar verdi.

Yılın en başarılı antrenörü seçilen Hikmet Akbulut ise ödülünü, Yüksek Komiserler Kurulu Danışmanı Mustafa Özdemir’den aldı.

Törende ayrıca, At Yarışı Yazarları Derneği’ne verdiği destekten ötürü Türkiye Jokey Kulübü’ne de bir plaket verildi. Plaketi, TJK Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Göktürk, Dernek Başkanımız Reşat Köstem’in elinden aldı.

Törende ayrıca ülkemizi yurtdışında temsil eden Hadioğlu ve Kahraman ekürilerine de birer plaket verildi. Hadioğlu ekürisi adına plaketi Ferhan Göktürk, Derneğimiz Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ayan’dan alırken, Kahraman ekürisi adına Fedai Kahraman’a ise plaketini  Dernek Genel Sekreteri Afşin Yakuboğlu verdi.

 

Bizi Takip Edin

0

© 2011 Powered By atokyayinlari.com