Buradasınız: Home » Futbol » Ampute kaptanı Osman Çakmak, milli takıma sert gönderme yaptı.

Ampute kaptanı Osman Çakmak, milli takıma sert gönderme yaptı.

Ampute kaptanı Osman Çakmak, milli takıma sert gönderme yaptı.

Dünya ikincisi olan Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı kaptanı Osman Çakmak, Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen “Spor Söyleşileri” programında önemli açıklamalarda bulundu. Çakmak,“Siz bu kadar başarılıyken Türk milli takımı neden başarısız?” sorusuna“Sorumluluğunu bilecek çok çalışacaklar. Başarılı olmak için önce takım olmak gerekir.  Kimsenin açığını aramayacağız açık kapatacağız. Ben pozisyon hatası yaptıysam yedek kulübesinde oturan arkadaşım, ‘Osman abi hata yaptı bir daha ki maça ben oynarım demiyor. Hatayı nasıl kapatırız ‘diyor” dedi.

Önce Avrupa Şampiyonuardından da dünya ikincisi olarak adını spor tarihine yazdıran Türkiye AmputeFutbol Milli Takım kaptanı Osman Çakmak, Bağcılar Belediyesi “Spor Söyleşileri” programına konuk oldu. Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda gerçekleşen ve moderatörlüğünü TRT Spor spikeri Erdoğan Arıkan’ın yaptığı etkinlikte aralarında Altın Kızlar’ın da bulunduğu engelli sporcular Çakmak’ı dinlemeye geldi.

“Hayatımda 3 anı unutamıyorum. Biri mayına bastığım, ikincisi Avrupa Şampiyonu olduğumuz sırada attığım golü üçüncüsü ise dünya ikincisi olmamıza neden olan kaçırdığım penaltıyı” diyen Çakmak, Güneydoğu Gazisi oluşundan sporcu kişiliğine kadar değişik konularda açıklamalarda bulundu.

Çakmak,dünya ikincisi oldukları Meksika’nın San Juan de los Lagos kentinde yaşadığıbir anıyı da davetlilerle paylaştı. “Dünya 2.si olduktan sonra takımkaptanlarını bir salona çağırdılar. Salonda bütün ülkelerin bayrağı asılıydı. İkincisırada olması gereken bayrağımızı sekizinci sıraya koydular. Ben de sekizincisıradayım. Çok sinirlendim. ‘Ben Türk Milleti’nin desteğini almışım. Gelenegidene 4 atmışım. Ben ülkemi çok iyi temsil etmişim. Sen beni nasıl 8. sırayakoyuyorsun?’ deyip kızdım. Tercüman aracılığıyla sandalyeyi boşaltın dedim.Benim yerim sekizinci sıra değil. Keşke dil öğrenmiş olsaydım. Keşke İngilizcemiyi olsaydı. Keşke dememek için çok çalışmak lazım”

“İkinci sırada olması gereken
bayrağımızı sekizinci sıraya koydular”

Çakmak, bir sporseverin “Siz bu kadarbaşarılıyken Türk milli takımı neden başarısız?” sorusuna “Onlar da bizim gibiay yıldızlı forma için ter döküyorlar. Küçümsemiyorum. Onlar da sorumluluğunubilecek ve keşke dememek için çok çalışacak. Yediğine konuştuğu cümleye dikkatedecek. Başarılı olmak için önce takım olmak gerekir. Başarının sırrı bu.Kimsenin açığını aramayacağız açık kapatacağız. Ben pozisyon hatası yaptıysamyedek kulübesinde oturan arkadaşım, ‘Osman abi hata yaptı bir daha ki maça benoynarım demiyor. Hatayı nasıl kapatırız ‘diyor. Ben penaltıyı kaçırdığımdasoyunma odasında bütün arkadaşlarım ağlıyordu. Onlar benim üzüntümeağlıyorlardı” şeklinde cevap verdi.

“Yediğine konuştuğu cümleye dikkat edecek”

Engelliler Sarayı’nı ve burada verilen hizmetleri çok beğenen Osman Çakmak, “Böylesine bir yer dünyanın hiçbir yerinde yok. Engelli kardeşlerimize verdiği emeklerinden dolayı Başkanımız Lokman Çağırıcı’ya teşekkür ediyorum. Bundan sonra artık ona Lokman Abi diyeceğim” dedi.

Yorum Yapın

© 2011 Powered By atokyayinlari.com