Berfu Cengiz Hacı Esmer Avcı Tennis Cup’ta Yarı Finalde
![Berfu Cengiz Hacı Esmer Avcı Tennis Cup’ta Yarı Finalde](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2023/05/Berfu-Cengiz-2-700x420.jpg)
Vogue Hotel Supreme Bodrum kortlarında gerçekleşen Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) toplamda 60 bin dolar ödüllü kadınlar turnuvası Hacı Esmer Avcı Tennis Cup’ta temsilcimiz Berfu Cengiz yarı finale yükseldi.
![](http://spormeydani.org/wp-content/uploads/2023/05/Berfu-Cengiz.jpg)
Berfu Cengiz
Bodrum’un profesyonel düzeydeki ilk turnuvası Hacı Esmer Avcı Tennis Cup’ta bugün teklerde çeyrek, çiftlerde yarı final karşılaşmaları gerçekleşti.
Rus raket Maria Timofeeva ile karşılaşan Berfu 1 saat 53 dakika süren karşılaşmada ilk seti 1-6 kaybetti. İkinci sette ise 1-4 geriye düşen Berfu üst üste aldığı oyunlarla ikinci seti 6-4 ile hanesine yazdırdı ve maçı karar setine taşıdı. Üçüncü seti 6-2 ile rahat geçen Berfu 1-6, 6-4, 6-2’lik skorla turnuvada adını son dört raket arasına yazdırdı. Berfu 20 Mayıs Cumartesi saat 11.00 başlayacak yarı finalde turnuvanın 3 numaralı seri başı Arjantinli raket Maria Lourdes Carle ile karşılaşacak.
Amina Anshba/Anastasia Tikhonova çiftinin maçtan çekilmesiyle finale yükselen temsilcimiz Ayla Aksu ve Büyük Britanyalı partneri Harriet Dart, finalde Oana Gavrila/Isabelle Haverlag ile karşılaşacak. Çiftlerde final mücadelesi Cengiz-Carle maçının akabinde başlayacak.