Altuğ Çelikbilek Portekiz’de Finalde
![Altuğ Çelikbilek Portekiz’de Finalde](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2021/07/IMG_20210704_124123-700x420.jpg)
Mili tenisçimiz Altuğ Çelikbilek Portekiz’de düzenlenen ATP Challenger Turnuvası Porto Open’da finale yükseldi.
Sert zeminde düzenlenen organizasyonda ilk turda Japon rakibi Yosuke Watanuki’yi yenen Altuğ, ikinci turda ise 1 numaralı seri başı Brezilyalı Thiago Seyboth Wild’ı 7-6, 6-3 yenerek çeyrek final biletini cebine koydu. Çeyrek finalde Japon raket Tatsuma Ito’yu 7-5, 6-3 ile geçen Çelikbilek adını son dörde yazdırdı. Yarı finalde dünya eski 31 numarası Ukraynalı Sergiy Stakhovsy ile karşılaşan temsilcimiz Stakhovsy’i 1 saat 10 dakika sonunda ilk servislerinden yüzde 85 oranında puan çıkararak 6-2, 6-1 ile rahat geçti ve kariyerinin ikinci ATP Challenger finaline yükseldi. Çelikbilek yarın TSİ 18.00’de gerçekleşecek final mücadelesinde Fransız raket Quentin Halys ile karşılaşacak.
![](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2021/07/Altug-Celikbilek-5.jpg)
Altuğ Çelikbilek