Judoda antrenör gelişim semineri yapıldı
![Judoda antrenör gelişim semineri yapıldı](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2019/12/semi-7-700x420.gif)
Judo Federasyonunun hizmet binasında 400 katılım ile 2020 yılı Antrenör Gelişim Semineri düzenlendi. Seminerin açışlında Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya hazır bulundu.
2020 Antrenör Gelişim Semineri, federasyonunun hizmet binasında 400 antrenörün katılımıyla yapıldı. Seminerde Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya yaptığı kıs konuşmasında, “Bu yıl Judoda özellikle de Ümitler kategorisinde EYOF’ta elde edilen başarı ülkemizi sıralamada üste taşıdı. Aynı zamanda Avrupa ve Dünya Şampiyonalarındaki başarılı derecelerinde siz antrenörlerin büyük katkısını unutmuyoruz” dedi.
Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, seminerde aynı zamanda konuşmacı olan Kilis 7 Aralık Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Önder Karakoç’a 6. Dan diplomasını takdim etti.
Başkan Huysuz, antrenörlerin burada aldığı bilgileri öğrencilerine aktarırken faydalı olması dileğinde bulundu ve “Judonun prensipleri çerçevesinde sizlerin sergileyeceği hareket ve yaklaşımlar, eğitim verdiğiniz öğrencilere pozitif olarak yansıyacak ve bireysel başarılar, ülkemizi temsil etme yolunda onlara yol gösterici olacaktır” dedi.
Daha sonra seminere katılan antrenörlere; Federasyonunun Teknik Kurul Başkanı Deniz Şilli, istatistik veri bilgiler, Prof Dr. Canan Koca, ‘Sporda cinsel istismarı önleyici tedbirleri; Spor psikologu Esra Karagöz, ‘Sporcuların psikolojik olarak müsabakalara hazırlanmalarını’; Doç. Dr. Önder Karakoç, ‘Özel antrenman bilgisi ve sakatlıkları önleme çalışmaları’, Trakya Üniversitesi Öğretim Görevlisi İlknur Kobaş Tepe, ‘İletişim’ , ile MHK Başkanı Mehmet Yılmaz, hakem ve oyun kuralları hakkında açıklamalarda bulundu.
Seminerde Federasyonunun Eğitim ve Teknik Kurul üyeleri hazır bulundu.