Halkalı Çamlık turladı
U16 Türkiye Şampiyonası İstanbul elemeleri 1. turunda Halkalı Çamlık Altıspor normal süresi 2-2 biten karşılaşmada penaltı atışlarında Küçükçekmecespor takımının 4-3 mağlup ederek tur atladı.
Haber: Yılmaz Aktepe
Küçükçekmece Yeşilova Kemal Aktaş Sahasında oyanan karşılaşamayı Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Seymen Gençtürk ve çok sayıda sporsever izledi.
U16 Türkiye Şampiyonası İstanbul elemeleri 1. tur karşılaşması için gelen iki Küçükçekmece temsilcisiHalkalı Çamlık Altıspor ve Küçükçekmecespor takımları karşı karşıya geldiler.Bu önemli Karşılşma öncesi Grup Şampiyonluk kupası İASKF adına Güngörenspor 2.Başkanı Bülent Parlakkılıç Küçükçekmecespor,İstanbul Gençlergücü Başkanı Özgür Subaşı Halkalı Çamlık Altıspor takımlarına grup şampiyonluk kupasını verdi.
Müsabakanın ilk yarsında Halkalı Çamlık Altıspor takımında 8.Dakikada Onur takımın gollünü atarak 1-0 öne geçiren gollü attı.
38.Dakikada Küçükçekmecespor takımı Ense’sin attığı golle beraberliği yakalayarak eşitliği sağladı ve ilk yarı karşılıklı atılan gollerle 1-1 sona erdi.
İkinci yarıya hızlı başlayan Küçükçekmecespor takımı sanıra ile rakip kaleye yüklendi
42.Dakikada Ramazan yeşil beyazlı takım Küçükçekmece spor’un ikinci gollünü atarak Halkalı Çamlık Altıspor takımı karşında 2-1 öne geçiren gollü attı.
48.Dakikada Halkalı Çamlık Altıspor takımında Mehmet ceza sahası dışından şık vuruşu yeniden skora eşitliği getiren gollü attı.
Küçükçekmecespor takımında Alper ve Sezer kırmızı kart görerek yeşil beyazlı takım sahada 9 kişi kalmış oldu. Her iki takım yakaladığı gol pozisyonlarını gole çeviremeyince karşılaşma normal süresi 2-2 sona erdi.
Normal süresi beraber bitmesi sonucu Penaltı atışlarına geçildi ve U16 Türkiye Şampiyonası İstanbul elemeleri 1. tur ilk kez katılan Halkalı Çamlık Altıspor takımı penaltı atışlarında Küçükçekmecespor takımını 4-3 eleyerek 2.tur maçlarını oynamayı hak kazan takım oldu.