Salon Hokeyi Süper Ligi 1. Etap maçları tamamlandı
2015-2016 Sezonu Kadınlar-Erkekler Salon Hokeyi Süper Ligi 1. Etap Maçları sona erdi.
Kadınlar ve Erkekler kategorisinde toplamda 4 etapta oynanacak maçların birinci etabı Amasya’da yapılırken, Kadınlar kategorisinde birinci namağlup Keçiören Bağlum SK olurken,erkekler kategorisinde ise Gaziantep Polisgücü SK namağlup olarak etabı birincilikle tamamladı.
Oldukça keyifli anlara sahne olan Salon Hokeyi maçları Amasya’da büyük ilgi uyandırıken, maçların Aspor’dan naklen yayınlanması bu ilgiye ayrı bir heyecan kattı.
Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Kıvanç Hürdoğan, ‘’Toplamda 4 etapta oynanacak olan 2015-2016 Sezonu Kadınlar-Erkekler Salon Hokeyi Süper Liginin ilk etabını bitirirken Türk Hokeyi adına büyük işlere imza attık. Hokeyi ekranlara taşıyarak geniş bir kitle ile buluşturduk.4 etaptan oluşan Salon Hokeyi Süper Ligimizin heyecanına artık herkes televizyon aracılığıyla ortak olabilir. Kalan diğer 3 etap içintüm kulüplerimize başarılar diliyorum.’’ Açıklamasını yaptı.
4 etap sonunda 2015-2016 Sezonu Salon Hokeyi Süper Lig şampiyonunun belirleneceği ligde Kadınlar’da Keçiören Bağlum SK 9 puan toplarken,en yakın rakibi Akdora GSK ise 6 puan, Erkekler’de Gaziantep Polisgücü 12 puana sahip olurken,en yakın rakibi Amasya GSK ise 9 puanın sahibi oldu.