Oyunda Kal Avrupa’ya açılıyor
![Oyunda Kal Avrupa’ya açılıyor](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2015/11/1446795919_Oyunda_Kal___Papaloukas-700x420.jpg)
Şahenk İnisiyatifi’ne bağlı sosyal sorumluluk platformu Oyunda Kal’ın ilk Avrupalı elçisi, basketbol tarihinin en önemli oyuncularından Theodoros Papaloukas oldu.
Teo lakaplı efsane oyuncu, gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla basketbola yönlendiren Oyunda Kal platformunun, yetenekli gençlerin keşfedilerek basketbola kazandırılmasına da önemli katkı sağladığını, dolayısıyla platformun elçisi olmaktan mutluluk duyduğunu açıkladı.
Doğuş Grubu Marka Algı ve Gayri Maddi Varlık Yönetimi Başkanı Semih Yalman ise Oyunda Kal elçilerinin platformun etkinliklerinin Avrupa’ya yayılmasında önemli rolü olacağını söyledi: “2014 yılında faaliyete geçirdiğimiz Oyunda Kal platformu, bugüne kadar Türkiye çapında 40 basketbol sahasını yenileyerek veya yeniden inşa ederek 25 binden fazla çocuğa ulaştı. Doğuş Grubu olarak bu sezon başında Euroleague’in ana sponsorları arasına katılmamız ile birlikte, Oyunda Kal platformunu Euroleague’in sosyal sorumluluk programı One Team kapsamında Avrupa’ya taşıyoruz. Önümüzdeki dönemde çeşitli Avrupa ülkelerinde de etkinlikler gerçekleştireceğiz ve Papaloukas’ın ilk Avrupalı elçimiz olmasından mutluluk duyuyoruz. Platformun elçilerinin gençlere daha etkin bir şekilde ulaşmamızda bize önemli destek sağlayacağına yürekten inanıyoruz.”
“Oyunda Kal” platformu One Team ile Avrupa’ya açılıyor
Doğuş Grubu ile geçtiğimiz Eylül ayında ana sponsorları arasında katıldığı Euroleague’in iş birliğinin temelinde, grup şirketlerinin Turkish Airlines Euroleague Basketball ve Eurocup kapsamında üstleneceği Avrupa geneli ve yerel sponsorlukların yanı sıra sosyal sorumluluğa ilişkin ortak hedefler de yer alıyor. Bu doğrultuda Doğuş Grubu’nun Türkiye’de başlattığı ve gençlerin yaşamlarında ‘oyunda kalarak’ fark yaratmalarını, kaybetmeyi de kazanmayı da basketbol ve spor aracılığıyla deneyimlemelerini sağlayan platformu ‘Oyunda Kal’, Euroleague’in sosyal sorumluluk programı One Team aracılığıyla Avrupa’ya açılıyor.