Geleceğin yelkencileri Hasköy’de yetişiyor
Beyoğlu Belediyesi Yaz Okulları Yelken branşına katılan çocuklar keyifle spor yaparken, sağlıklı bir yaşamın kapılarını aralıyor. Suyun üzerinde rüzgarla dans etmenin tekniğini uzman eğitmenlerden öğrenen çocuklar uzun soluklu bir kariyer serüveninin ilk adımlarını atıyor.
Beyoğlu Belediyesi’nin, çocuk ve gençlere sağlıklı yaşama kültürünü aşılamak, yaz tatillerini verimli ve aktif geçirmelerini sağlamak için 2007 yılından itibaren her yaz düzenlediği Yaz Spor Okulları’na genç yetenekler akın etti. Farklı branşlara ayrılan yaz spor okulları kapsamında rüzgârla dans etmek isteyen yelken seven çocuklar da Hasköy Spor Tesisleri içerisinde kurulan Beyoğlu Yelken ve Su Sporları Kulübü’nde yelken eğitimi almanın tadını çıkartıyor.
GENÇ YELKENCİLER TYF’NİN YARIŞLARINA KATILMA ŞANSI BULUYOR
Eğitimlere 7-14 yaş arası çocuklar katılabiliyor. Yaz Yelken Okulu’na kayıt yaptıran öğrenciler sabah ve öğle grupları olarak ayrılıyor. Optimist sınıfında verilen eğitimler; uzman eğitmenlertarafından teorik ve pratik olarak veriliyor. Eğitimlerde başarılı olan öğrenciler, Beyoğlu Yelken ve Su Sporları Kulübü’ne alınarak lisansları çıkartılıyor ve Türkiye Yelken Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu yarışlara katılma şansı buluyor.
Yelken Okuluna katılan çocukların güvenliği ise uzman personel, can yelekleri ve eğitimler sırasında hazır bulunan zodyak botlarla sağlanıyor.
İki sene önce Almanya’dan Türkiye’ye yerleştiklerini söyleyen bir öğrenci, “O zaman bu zamandır eğitimlere geliyorum. Çok keyif alarak yaptığım spordan madalyalar kazanmak istiyorum” dedi.