UA-80077055-1
DOLAR 13,4726
EURO 15,2894
ALTIN 793,64
BIST 2.011,16
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 2°C
Az Bulutlu
İstanbul
2°C
Az Bulutlu
Pts 2°C
Sal 3°C
Çar 4°C
Per 6°C

Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvasında 10 Madalya

Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvasında 10 Madalya
27.06.2021
11.321
A+
A-

49. Uluslararası Yaşar Doğu Güreş Turnuvasında Güreşçilerimiz ikinci günde 2 Altın 3 Gümüş 5 Bronz toplam 10 Madalya kazandılar.

Diğer yandan bugün yapılan müsabakalarda 92 kg finalinde Selim Yaşar’la Erhan Yaylacı,  125 kg finalinde ise Fatih Yaşarlı İranlı Abbas Fouratanrami ile altın madalya için mücadele edecek.

74 kg finalinde karşılaşan Yakup Gör İsa Demir’i yenerek 1.ci olurken İsa DEMİR 2.ci oldu.  Kadınlarda 55 kg Mehlika ÖZTÜRK de Nordic sisteminde Kazak rakiplerini yenerek Altın Madalya kazandı.

86 kg finalinde İranlı rakibine yenilen Serdal Çavuşoğlu ile 97 kg Olimpiyat Dünya Şampiyonu Azerbaycanlı Şerif Şerifov’a finalde kaybeden Mustafa SESSİZ Gümüş madalya kazandılar.

Serbest Stilde 74 kg Zafer Dama, 86 kg Fatih Erdin ve 97 kg İbrahim Çiftçi ile

Kadınlarda 59 kg Elif Yanık ve Merve PUL rakiplerini yenerek Bronz Madalya kazandılar

gures 1607056 2

Yaşar Doğu Güreş Turnuvası

Üç Güreşçimiz Finalde.

Son gün yapılacak finallerde 92 kg tüm rakiplerini yenen iki Milli Güreşçimiz Selim Yaşar ve Erhan Yaylacı finalde karşılaşacak.

125 kg Fatih Yaşarlı da finalde U23 Dünya Şampiyonu İranlı Abbas Fouratanrami ile mücadele edecek. Ayrıca  Efe Anıl Al – Anıl Berkan KILIÇSALLAYAN

Oktay GÜNGÖR- Kazak rakibi ile Bronz Madalya için Ayşegül ÖZBEGE- Mehtap Gültekin

Münir Recep Aktaş- Kırgız ralibi ile

Esra Pul, Rahime Arı, Recep Topal, Servet Coşkun, Muhammed Nuri Kotanoğlu repesajdan gelen rakipleri ile Bronz Madalya maçına çıkacaklar.

Selahattin KILIÇSALLAYAN Sefa Aksoy Ahmet Duman Serhat Arslan Hasan Emin Gürbüz Hüseyin Gündüz M.Kemal Kıyı repesajda karşılaşacaklar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.