Türksat  AŞ, MXGP’nin iletişim sponsoru oldu  

Türksat A.Ş. 6-8 Eylül tarihlerinde bu yıl ülkemizde ikinci kez ve Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenecek Dünya Motokros Şampiyonası, Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası, Avrupa Motokros Şampiyonası ile Uluslararası Afyon Spor ve Motosiklet Festivali’nin İletişim Sponsoru oldu. 

Dünyanın en popüler spor yarışları arasında yer alan Dünya Motokros Şampiyonası 6 – 7 – 8 Eylül 2019 tarihlerinde Afyonkarahisar’da Uluslararası Afyon Spor ve Motosiklet Festivali ile beraber gerçekleşecek. Afyon Motorsporları Merkezi’ndeki 250 bin metrekarelik alanda gerçekleşecek organizasyonda dünyanın önde gelen markalarının oluşturduğu 40 takım, yaklaşık 120 sporcuyla kıyasıya yarışacak.

Hız, adrenalin, tutku ve eğlenceyi bir arada sunan organizasyon aralarında Eurosport, AXP, MotorsportsTv, MTV3, Beinsport, NosTv, SportTv, CBS Sports Network, Fox Sport ve Sina Sports gibi dünyanın önde gelen yayıncıları tarafından 2 milyarlık bir kitleye de canlı ulaştırılacak.

Türksat A.Ş. organizasyonda dünya genelindeki yayıncı kuruluşların canlı yayın sinyal dağıtımları için frekans tahsisi noktasındaki önemli bir görevi üstlenecek. Ayrıca bu süreçte düzenlenecek organizasyonlar ve basın tanıtımları için de teknik alt yapı sağlayacak.

Organizasyon 2018 yılında dünya televizyonlarındaki yayın süresiyle 150 milyon Euro’luk bir değerle Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlamıştı.

Yarışların yanı sıra kurulacak sahnede birbirinden ünlü isimleri ağırlayacak olan Uluslararası Afyon Spor ve Motosiklet Festivali’nde bu sene Murat Boz, Aleyna Tilki ve Fedon ana sahnede yer alırken, alt gruplar ve sanatçılar gün boyu katılımcılarla buluşacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı çatısı altında faaliyet gösteren spor federasyonları da farklı aktivitelerle organizasyonda hem sportif hemde sosyal faaliyetlerle katılımcılarla bir araya gelecek.

Öte yandan kamp için her türlü alt yapınında bulunduğu organizasyonda tatil, motosiklet ve ekipman gibi sürpriz hediyeler bilet sahiplerine dağıtılacak.