Teniste turnuvalar  başlıyor    

Corona Virüs nedeniyle ara verilen WTA’da, turnuvalar yeniden başlıyor. Bayan raketlerin ilk buluşmasına İtalya’nın Palermo kenti ev sahipliği yapacak.

Haber: Cem Çetin

Tenisseverler 03 Ağustos Pazartesi günü sabırsızlıkla bekliyorlar. Çünkü WTA’da ara verilen turnuvalar Ağustos’u ilk haftasında yeniden başlıyor. Bayan raketler kozlarını İtalya’nın Palermo Turnuvası’nda paylaşacaklar.

1 numara Martiç

Turnuvanın 1 numaralı seri başı raketi Hırvat PetraMartiç olacak. 29 yaşındakiMartiç, ilk turda Belçikalı AlisonvanUytvanck ile karşılaşacak. Turnuvanın 2 numaralı seri başı raketi Çekya’danMarketaVondrousouvaise elemelerden gelecek raketle Palermo’nun açılışını yapacak.

Palermo Turnuvası’na WTA Sıralaması’nın 2.basamağındaki Rumen Simona Halep’in de katılacağı açıklanmıştı. Ancak Halep, İtalyan hükümetinin Rumen vatandaşlarına yönelik corona virüs uygulamaları nedeniyle turnuvaya katılmaktan vaz geçmişti.

Rumen raketin kararını büyük bir üzüntüyle öğrendiklerini söyleyen İtalyan organizatörler, “Eğer Halep Palermo’ya gelmek isteseydi, biz İtalyan Hükümeti’nden kendisine bir ayrıcalık yapmasını talep edebilirdik” açıklamasında bulundular.

Bu arada turnuvaya katılacak bir raketin, corona virüs testinin pozitif çıkması üzerine, turnuvadan çıkartıldığı bildirildi.  Organizatörler testi pozitif çıkan raketin ismini açıklamadılar. Palermo’dan sonra bayan raketler, gelecek hafta Prag’da  bir araya gelecekler.