İstanbul 32°C
Açık
İstanbul
32°C
Açık
Paz
32°C
Pts
30°C
Sal
29°C
Çar
29°C
Tekvando 4. WT Başkanlık Kupası’nın üçüncü gününde Türk Tekvandocular 2 madalya kazandı.
Antalya’da 66 ülkeden 2094 sporcunun mücadele ettiği 4. WT Başkanlık Kupası heyecanı üçüncü gün müsabakalarıyla devam etti. Üçüncü günde gün genç bayanlar kategorisinde mücadeleler yapılırken, zorlu mücadeleler sonunda Türk sporcular, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı. 46 kiloda Dilara Özcan gümüş madalyanın sahibi olurken, +68 kiloda Berra Nur Çiftçi bronz madalya elde etti. Aynı zamanda kota müsabakası özelliği taşıyan kupada madalya kazanan 2 sporcu, 2019 Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonasına katılmak için ekstra kota kazandı.
Toplam 6 gün sürecek 4. WT Başkanlık Kupası dördüncü gününde genç erkekler kategorilerindeki müsabakalarla devam edecek.