Tamara Boroş ETTU Web Kampına konuk oldu

Proje direktörlüğünü aynı zamanda projeyi de tasarlayan ETTU Gençlik Komitesi üyesi Samet Polat’ın yaptığı ETTU Web Kampı 2020, dijital ortamda devam ediyor.

Kampın ikinci konuk sporcusu, kariyeri başarılarla dolu olan Hırvat kadın Masa Tenisçi Tamara Boroş oldu. 2002 yılında ITTF Dünya sıralamasının 2 numaralı oyuncusu olan Hırvat Tamara Boroş, 2003 yılında ise Paris’teki Dünya Şampiyonasında bronz madalya kazanarak Dünya Şampiyonalarında madalya kazanan son Avrupalı kadın Masa Tenisçi unvanını aldı. Avrupa Masa Tenisi Şampiyonalarında 12 madalya kazanan Boroş, 2015 yılında Avrupa Masa Tenisi Onur Listesine girmeye hak kazandı. 19 ülkeden toplam 57 Milli takım sporcusu ve 30 antrenörün katıldığı Türk projesi ETTU Web Kampı 2020’de tek Türk antrenör olarak görev yapan Babür Üstündağ’ın dersine konuk olan Boroş, kampa katılan 15 yaş altı sporcularına tecrübelerini ve deneyimlerini aktardı.
Çalışmanın sonunda Proje direktörü Samet Polat’ın sorularını yanıtlayan Almanya U23 Milli takımının antrenörlüğünü yapan Tamara Boroş, karantina günlerinde özel devlet izni ile çok sıkı önlemler altında çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Kampa katılan 15 yaş altı sporculara öğütler veren Boroş ”Kaç kez düşerseniz düşün, tekrar ayağa kalkın. Çalışmayı asla bırakmayın ve fizik gücünüzü mutlaka arttırın. İyi sonuçlar birden veya hemen gelmez. Ama kendinizi her zaman fit tutun, doğru zaman gelecektir” diye konuştu.

Türk projesi ETTU Web Kamp 2020, 23 Mayıs Cumartesi günü sona erecek. Son günü kampın konukları ise Türk Kadın Milli takımının iki başarılı genç sporcusu Ece Haraç ve Özge Yılmaz olacak.