DOLAR 33,1097
EURO 36,0609
ALTIN 2.576,55
BIST 11.083,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Açık
İstanbul
33°C
Açık
Cts 33°C
Paz 34°C
Pts 31°C
Sal 31°C

Süpermoto şampiyonları Uşak’ta belli oldu

Süpermoto şampiyonları Uşak’ta belli oldu
02.10.2016
A+
A-

 

Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın son ayak yarışı Uşak’ta yapılırken, 2016 yılının şampiyonları da belli oldu.

İzmir yolu üzerinde bulunan Bin 115 metre uzunluğunda ve modern tribünlere sahip olan Uşak Belediye Pisti, Türkiye Şampiyonası’nın finaline evsahipliği yaptı. Türkiye genelinde 36 sporcununkatıldığı final yarışları sonunda 2016 yılının şampiyonları da belli oldu.

Süpermoto A sınıfında Yusuf Işık (KNN54), S3 sınıfında Mehmet Sabri Yılmaz (EMSK),Süpermoto B sınıfında Yasin Işık (KNN54),85 cc sınıfında Ares Bengiç (SMYRNA), KNN54 Kupası’nda Onur Işık (KNN54), 65 cc sınıfında Kadir Erbay (KNN54) ve 50 cc sınıfında da Duru Aybüke Altan (ÖMSK) 2016 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan isimler oldu.

SON AYAKTA BÜYÜK HEYECANYAŞANDI

Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun gözetiminde yapılan KNN54 Kupası’nda Kadir Erbay (KNN54) sezonun son yarışında birinci olurken, Onur Işık (KNN54) ve Taha Işık (KNN54) genç sporcuyu takip etti.

Süpermoto A

Batuhan Demiryol-KNN54 (KTM), Yusuf Işık-KNN54 (Husqvarna), Nuri Değirmenci-KNN54 (KTM)

Süpermoto B

Yasin Işık-KNN54 (Yamaha), Servet Dursun-KNN54 (KTM), İsmail Polat-KNN54 (Husqvarna)

Süpermoto S3

Bahattin Sofuoğlu-KNN54 (Kawasaki), Mehmet Sabri Yılmaz-EMSK(Kawasaki), Halil Haktan Karpuz-SMYRNA (KTM)

Süpermoto Gençler 85 cc

Ares Bengiç- SMYRNA (KTM), Taha Işık-KNN54 (KTM), Doğukan Bedir-KNN54 (KTM)

Süpermoto Minikler 65 cc

Kadir Erbay-KNN54 (KTM), Ömer Utku Karpuz-SMYRNA (KTM), Ulaş Cem Cengiz-SMYRNA (KTM)

50 cc

Ahmed Buğra Geren-KNN54 (Honda), Duru Aybüke Altan-ÖMSK (Honda), Aras Efe Yıldırım-EMK (Honda)

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.