İstanbul 34°C
Açık
İstanbul
34°C
Açık
Per
33°C
Cum
33°C
Cts
32°C
Paz
32°C
Sırbistan’ın Subotica şehrinde devam eden Avrupa Şampiyonası’nın ilk iki gününde 4 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Serbest Stil Yıldız Milli Güreşçilerimiz, takım halinde kürsünün ikinci sırasında yer aldı.
Şampiyonanın ilk gününde serbest stilde ülkemizi temsil eden sporcularımızdan 42 kiloda Doğan Kara, 58 kiloda Muammer Kılıç ve 85 kiloda Nail Seyyar, gümüş madalya, 50 kiloda Ertuğrul Kahveci ise bronz madalya kazanmıştı. Organizasyonun ikinci gününde ise 54 kiloda Cabbar Duyum, gümüş madalyayı boynuna geçirirken 46 kiloda Engin Çetin, bronz madalyaya uzandı.
Toplamda 4 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Yıldız Erkekler Serbest Güreş Milli Takımı, Avrupa ikincisi oldu. Gürcistan ilk sırada yer alırken Rusya üçüncülük elde etti.