Satrançta Türkiye’nin Şampiyon takımları İzmir’den
![Satrançta Türkiye’nin Şampiyon takımları İzmir’den](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2016/05/1463988682_T__rkiye_K__c__kler_Yildizlar_Turnuvalar___5-scaled-700x420.jpg)
Türkiye Satranç Federasyonunca Antalya’da düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvaları sona erdi. Toplam 77 takım ve 388 sporcunun yarıştığı turnuvalarda İzmir’den Apaydın Satranç ile Yamanlar Eğitim Kurumları takımları şampiyonluğa uzandı.
Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından 17-22 Mayıs tarihlerinde Antalya Manavgat’ta gerçekleştirilen ‘2016 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvaları”nın şampiyonları belli oldu. İzmir’den Apaydın Satranç Takımı ‘Küçükler’de, Yamanlar Eğitim Kurumları Takımı ‘Yıldızlar’da şampiyonluğa uzanan takımlar oldu.
Küçükler Takım Turnuvası’nda Apaydın Satranç Takımı (İzmir) 7 galibiyet, 1 beraberlik ve 15 masa puanı ile şampiyonluk kupasının sahibi olurken, Şirinler A Takımı (Mersin) ikinci, Deha Satranç Takımı (İzmir) ise üçüncü oldu. Yıldızlar Takım Turnuvası’nda Yamanlar Eğitim Kurumları Takımı (İzmir) 8’de 8 galibiyet, 16 masa puanı ile namağlup birinci olurken, Rota Spor Kulübü Yıldızlar Takımı (İzmir) ikinci, Bahçeşehir Yıldızları Takımı (Antalya) da üçüncü oldu. Şampiyonada Küçükler Turnuvası’nda yarışan ve tamamen kız sporculardan oluşan Ortaca Belediye Spor Takımı (Muğla) ise turnuvada dile getirdikleri talepleri ile dikkat çeken takımlar arasında yer aldı.
Türkiye’nin farklı illerinden ‘Küçükler’de 45, ‘Yıldızlar’da 32 takımın kıyasıya mücadele ettiği turnuvalara toplam 388 sporcu katıldı. 5 gün boyunca renkli, heyecanlı görüntülerin yaşandığı 8 turda ter döken takımlar, final turunun ardından yapılan törenle ödüllerine kavuştular.