Ragbi Lig Turnuvası şampiyonu belli oldu
![Ragbi Lig Turnuvası şampiyonu belli oldu](https://spormeydani.org/wp-content/uploads/2018/07/kalamış-ragbi.........-700x420.jpg)
Kadıköy Belediyesi desteği ve ev sahipliğinde, Ragbi Lig Derneği tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Uluslararası İstanbul Plaj Ragbi Lig Turnuvası” sona erdi.
Kadıköy Belediyesi Kalamış Spor Merkezi’nde 30 Haziran – 1 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen turnuvada erkeklerde Lycans, kadınlarda ise Kadıköy Daltons şampiyon oldu.
Türkiye ve yurt dışından 300 Ragbi Lig oyuncusunun katıldığı turnuvada 5 asıl ve 5 yedek oyuncudan oluşan takımlar 2 gün boyunca kendi aralarında turnuva usulü maçlar yaptı.
Lycans ile Exiles arasında oynanan erkekler finali 5 – 1’lik skorla Lycans galibiyetiyle sona erdi.
KADINLARDA ŞAMPİYON KADIKÖY DALTONS
Turnuvanın son maçı olan kadınlar finali ise nefes kesen bir mücadeleye tanık oldu. Karşılaşmada Kadıköy Daltons, rakibi ODTÜ’yü 4-3’lük skorla mağlup ederek zafere ulaşan taraf oldu.