MXGP resmi oyununda yerini aldı

Dünya Motokros Şampiyonası’nın (MXGP) resmi oyunu MXGP2019 piyasaya çıkarken, oyun parkurlarına Afyonkarahisar Motorsporları Merkezi’de eklendi.

Dünyanın en popüler spor branşları arasında ilk on sırada yer alan Dünya Motokros Şampiyonası’nın resmi oyunu MXGP 2019’un yeni versiyonu meraklılarıyla buluştu. İlk versiyonu 2014 yılında MX1 versiyonuyla piyasaya çıkan ve 2016 yılından bu yana her yıl değişen takvim ile piste göre değişen MXGP Resmi Motocross Video oyunu Play Station, Xbox ve PC versiyonlarıyla yenilendi.
Geçtiğimiz yıl en iyi teknik alt yapı ödülünü alan ve dünyanın en iyi pisti seçilen Afyonkarahisar pisti de dünya çapındaki oyun severlerle buluştu. Unreal Engine grafik motorlarıyla hazırlanan MXGP 2019, oyun severlere resmi pistlerdeki yarışın yanı sıra pist editörü imkanı da sunuyor. Böylece oyuncular kendi hazırladıkları etaplarda çöller, nehirler, ormanlar gibi farklı ortamlar ekleyerek de yarışabiliyor. İnternet üzerinden karşılıklı rekabet imkanı da veren oyunda pist ve bölgeye dair yorumlar da sesli olarak yarış anlatımında oyuncularla paylaşıyor.
Dünya Motokros Şampiyonası’nın Türkiye etabı 6-8 Eylül tarihleri arasında Afyonkarahisar’da yapılacak. Organizasyonda Dünya Şampiyonası’nın yanı sıra, Kadınlar, Gençler kategorileri ile Avrupa Motokros şampiyonları da başarıya ulaşmak için ter dökecek.