Muğla Atatürk Stadyumu Yenileniyor

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Muğla Atatürk Stadyumunun, açık tribünü bakım ve onarım yapılmak suretiyle yeniliyor.

Muğla’daki spor müsabakaları ve törenlerde uzun yıllardır hizmet veren Atatürk Stadı’nda, geçtiğimiz yıl başlayan iyileştirme çalışmaları bu yıl da artarak devam ediyor. Açık tribünün altında bulunan antrenman salonları ve soyunma odalarının su yalıtımı yapılıyor. Tribünlerde bulunan eski koltuklar yenileniyor. Aynı zamanda tribün duvarlarının iç ve dış kısımlarının bakımı yapılarak boyanması, koltuklarla beton zemin arasında su yalıtımının yapılması için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Stadyumdaki çalışmaların, lig maçlarının başlamasına kadar bitirilmesine çalışılıyor.

Stadyumda daha önce, çimlendirme çalışmaları yapılmış ve sulama sistemi yenilenmişti. Stadyumda bulunan klasik skorbord yerine elektronik skorbord takılmış, yetersiz olan ses sistemi değiştirilmişti. Çürüyen ana giriş kapısı değiştirilmiş, makina parkı binası yapılmıştı. Basın tribüni yenilenerek Duayen Gazeteci Merhum “Ekrem Orhan” ismi verilmişti. Sıcak su ve güneş enerjisi sistemlerinin bakımı tamamlanmış, sondaj kuyusu açılarak stadyumun suya kavuşturulması gibi birçok iş bitirilmişti.

Geçen ay bakım onarım ihalesi yapılan Atatürk Stadı’nda yüklenici firmanın yaptığı çalışmaları, teknik ekibiyle birlikte yerinde inceleyen Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman buradaki çalışmalarla ilgili bir açıklamada bulunarak “Bildiğiniz gibi Atatürk Stadyumu, İlimizin geçmişinde ve kültüründe tarihi öneme sahip bir tesisimizdir. Açık Tribün olması sebebiyle hava koşullarından uzun seneler boyunca etkilenmiş, bu sebeple de bakım ve onarım ihtiyacı doğmuştur. 2019 yılı başında göreve geldiğimizde stadımızda çok önemli eksiklikler bulunduğunu gördük.

Kamuoyunu ve sporseverleri rahatsız eden eksiklikleri, öncelik sırasına göre gidermek için ekibimizle birlikte seferber olduk. Açık Tribün kısmını çok daha sağlam bir hale getirip, estetik bir görünüme kavuşturmayı amaçlıyoruz. Halen devam çalışmalarımızı, en kısa sürede tamamlayarak, Açık Tribünümüzü liglerin başlamasına kadar Muğlaspor taraftarımızın hizmetine sunacağız. Şimdiden Muğlaspor taraftarına, sporcularımıza ve tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi.