Muaythai ve kick boksta sporcular çalışmalara başladı  

Küçükçekmce ‘de faaliyetlerini sürdüren Erkan Taşdemir spor kulübü muaythai ve kick boks sporcuları, koronavirüs tedbirleri kapsamında normalleşme sürecinde salon çalışmalarına başladı.

Haber: Yılmaz Aktepe

Küçükçekmece Erkan Taşdemir spor Kulübü muaythai ve kick boks sporcuları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında normalleşme sürecinde salon çalışmalarına başladı.Halkalı Spor Salonu’nda çalışmalarını sürdüren sporcular, sosyal mesafe kuralına uyarak form yakalamaya çalışıyor.

Küçükçekmece Erkan Taşdemir Spor kulübü  Başkanı ve antrenörü  Erkan Taşdemir yaptığı açıklamada, salgın sürecinde sporcuların evlerinde çalıştığını söyledi. Zor bir süreçten geçtiklerini ifade eden Taşdemir,  şöyle konuştu:

“9 Mart’tan itibaren Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri ve Spor Bakanlığı’mızın çıkardığı yönetmelikler doğrultusunda spor salonlarımız kapatıldı. Biz 2,5 aydır bir araya gelip spor yapamıyorduk. Sporcularımız spor salonlarını çok özlemişlerdi. Yalnız pandemi dönemini de bir şekilde fırsata çevirmemiz gerekiyordu. Kovid-19 sürecinde evlerinde sporcularımıza on-line antrenmanlar yaptırdık. Şu an normalleşme sürecindeyiz ve belirlenmiş olan tedbirler ile kurallar çerçevesinde, salondaki sporlarımıza başladık.”