DOLAR 18,6403
EURO 19,6107
ALTIN 1.071,43
BIST 4.827,04
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 15°C
Az Bulutlu
İstanbul
15°C
Az Bulutlu
Per 16°C
Cum 18°C
Cts 18°C
Paz 16°C

Milli Yüzücü Tolga Temiz’den Slovakya’da Altın Madalya

Milli Yüzücü Tolga Temiz’den Slovakya’da Altın Madalya
26.07.2022
11.394
A+
A-

Milli sporcular, Slovakya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2022 Avrupa Gençlik Olimpik Yaz Festivali’nin (EYOF 2022) ilk gününde 6 dalda yarıştı.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinden (TMOK) yapılan açıklamaya göre, milli yüzücü Tolga Temiz, 400 metre serbestte 3.52.99’luk derecesiyle altın madalya kazandı ve organizasyonun ilk madalyasını elde etti.

Milli yüzücüler Belis Şakar, 200 metre kelebekte, Ege Altan 200 metre kurbağalamada, Defne Tanığ, 200 metre sırtüstünde finale yükseldi.

Atletizmde uzun atlamada Elif Aydın 5,47 metrelik derecesiyle, Edanur Tulum 400 metre elemelerinde 54.98’le finale yükseldi.

Melih Candaş 100 metrede, Eren Keser 400 metrede, Behiye Yavaşça 800 metrede, Furkan Yaran 5 bin metrede elendi.

Badmintonda kadınlarda Ravza Bodur grubundaki ilk maçında İzlandalı Lilja Bu’yu 2-0, ikinci karşılaşmasında Ukraynalı Anna Kovalenko’yu 2-1 mağlup etti.

Erkeklerde Buğra Aktaş, ilk maçında İspanyol rakibi Ramon Rovira Gomez’e 2-0 mağlup olurken, ikinci karşılaşmasında Aleksandrs Jakolevs’i 2-0 yendi.

Voleybolda 18 Yaş Altı Erkek Milli Takımı grubundaki ilk maçında Çekya’yı 3-2, 19 Yaş Altı Kadın Milli Takımı ise ilk karşılaşmasında Bulgaristan’ı 3-0 yendi.

Teniste kadınlarda İrem Kurt, Moldovalı Iana Semichina’yı 2-0 yenerken, Mustafa Kaan Köse erkeklerde Danimarkalı Emanuel Grau’ya 2-0 mağlup oldu.

16 Yaş Altı Erkek Milli Basketbol Takımı, grup maçında Almanya’ya 76-66 yenildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.