Menajer Taktikleri 

Basketbolla ilgili olarak Fransız medyası, ilginç bir gelişmeyi kamuoyuyla paylaştı.

 Haber: Cem Çetin

Basketbolda kulüpler yeni sezon hazırlıklarını yaptıkları transferlerle sürdürüyorlar. Bu konuda ilginç bir haber Fransız medyasında yayınlandı.

“Kesinlikle olmaz”

Fransa 1.Basketbol Ligi’nde mücadele eden Le Mans’ın sportif direktörü (V.L), kısa bir süre önce yaşadıkları bir transfer sürecini anlattı.

“Kolej Ligi’nde oynayan uzun bir oyuncuyla ilgileniyorduk” diyen Le Mans’ın sportif direktörü (V.L), “Menajeriyle iletişime geçtik. Oyuncuyu istediğimizi söyledik. Menajeri, -Mümkün değil; hedefimiz NBA- ifadesini kullanınca oyuncudan vaz geçtik” açıklamasını yaptı.

“Oyuncumu alın”

“Transfer çalışmalarımıza devam ettik” diyen Le Mans yöneticisi, sürpriz gelişmeyi, “Bu oyuncudan vaz geçip, yerini başka bir isimle doldurduk. Bir süre sonra aynı menajer kapımızı çaldı ve teklifin hala geçerli olup olmadığını sordu. Biz de başka bir oyuncuyla anlaştığımızı söyledik”  cümleleriyle açıkladı

Aldığı olumsuz cevaba rağmen menajer geri adım attı. Bu noktada Le Mansmenajeri V.L, menajerin son isteğini, “Oyuncumu alın, ilk 5’te kullanmasanız bile alın. Size gelemeye hazır” sözleriyle açıkladı. Bu örnek kulüp başkanlarımıza, onların transferden sorumlu yöneticilerine örnek olsun…Ne istediğinizi bilin, menajerlerin oyununa gelmeyin…