Judo Olimpik Milli Takımı yükseklik kampı için Erzurum’da

Kadın ve erkek Olimpik Milli Takım, Kovid-19 pandemi dönemi ikinci etap hazırlık antrenmanlarını Palandöken’de 25 Ağustos-15 Eylül 2020 tarihleri arasında yapacak.

Kovid-19 pandemi sürecinin devam ettiği dönemde; ilk etap hazırlık antrenmanlarını İstanbul’da tamamlayan Olimpik Milli Takım kadromuz, yükseklik kampı için Erzurum’da çalışmalarına yarın başlayacak.

Palandöken’de 25 Ağustos – 15 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek kampta; toplam 45 judocu yer alacak.

Milli Takım judocularımız; bu kamp döneminde kondisyon, motorik performans ve teknik ağırlıklı antrenmanlarını yapacaklar. Millilerin hazırlık çalışmalarını hijyenik ortamda ve sosyal mesafeleri dikkate alarak gerçekleştirecek.

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, yaşanan pandemi sürecinde olimpik kadronun Kovid-19 testinden sonra İstanbul’da ilk kamp dönemini başarılı bir süreç ve sağlıklı bir ortamda tamamladığını ifade ederek, “Uluslararası maç takviminin belirlenmesi dönemine kadar Olimpik kadromuzu, müsabakalara hazır bir şekilde antrenmanlarını yaparak formda tutmak için periyodik çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu doğrultuda, olimpik kadroda yer alan judocularımızı yükseklik kampına alıyoruz” diye konuştu.