Jasikevicius’tan Nefret Ederdim

FC Barcelona; Panathinaikos’tan Nick Calathes’i renklerine bağladı. ABD asıllı Yunanlı oyuncu yeni coachuyla ilginç açıklamalarda bulundu.

 Haber: Cem Çetin

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren FC Barcelona, ses getiren ilk büyük oyuncu transferini yaptı. Uzun yıllardır Panathinaikos’ta forma giyen 31 yaşındaki Nick Calathes, kariyerini 3 yıl boyunca FC Barcelona’da sürdürecek.

İspanyol basınının karşısına çıkan ABD asıllı Yunanplaymaker, yeni coachu Sarunas Jasikevicius ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. “ Birlikte oynadığımız yıllarda (2007-2010), ben henüz 20 yaşındaydım. Bana sürekli bağırırdı; bunun için ilk başlarda nefret ederdim Jasikevicius’tan. Ancak bu davranışı, benim iyi bir oyuncu olmam için sergilediğini anladıktan sonra çok iyi iki arkadaş olduk”…

Barcelona’nın teklifini de değerlendiren Calathes, “Her oyuncu FC.Barcelona’da forma giymek ister. 8 yıldır Yunanistan’daydım. Buradan teklif alınca, tereddütsüz kabul ettim. Bir playmaker olarak Davies, Mirotiç, Higgins gibi isimlerle oynamak çok kolay olacak” dedi. “Jasikevicius Avrupa’nın en iyi coachlarından biri” ifadesini kullanan Calathes, “Eminim FC  Barcelona’ya farklı bir mantalite getirecektir” görüşünü ortaya attı.