UA-80077055-1
DOLAR 8,6367
EURO 10,1730
ALTIN 487,27
BIST 1.419
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu
İstanbul
31°C
Parçalı Bulutlu
Sal 26°C
Çar 23°C
Per 19°C
Cum 23°C

İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu Sona Erdi

İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu Sona Erdi
13.09.2021
11.262
A+
A-

İlk kez kıtalararası gerçekleştirilen Oral B İstanbul Boğaziçi Triatlonu’nda elit erkekler kategorisinde Gültıgın Er, elit kadınlar kategorisinde ise İpek Öztosun birinci oldu.

Kanlıca İskelesi’nden 06.30’da yüzme ile başlayan ve 500 triatletin katıldığı yarışlarda sporcular, 2 bin 300 metrelik parkurun ardından Küçüksu İskelesi’nde karaya çıktı. Daha sonra Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçip Harp Akademileri Kavşağı’ndan dönerek 40 kilometrelik parkuru bisikletle tamamlayan sporcular, Küçüksu-Çubuklu arasında 3 tur olarak hazırlanan 10 kilometrelik parkuru koşarak yarışı tamamladı.

İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu’nda elit erkekler birincisi, Yüz Bin Koş Spor Kulübü’nden Gültıgın Er olurken, elit kadınlar kategorisi birincisi Göztepe Spor Kulübü’nden İpek Öztosun oldu.

Dereceye giren sporculara ödüllerini Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu verdi.

Dereceye girenler

Erkekler genel klasman sonuçları şöyle:

1- Bahadır Tama (Antalya Spor Kulübü)

2- Bartu Ören (Çelpa Spor Kulübü)

3- Oleg Astanin (TRIA Spor Kulübü)

Kadınlar genel klasman sonuçları:

1- Merve Güney (Ferdi Spor Kulübü)

2- Çiğdem Tütüncü (Göztepe Spor Kulübü)

3- Melda Fatma Derviş (Adalar Su Sporları Kulübü)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.