Golfçüler, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladılar  

Spor Toto Türkiye Amatör Açık Şampiyonası için Silivri’de yer alan Marmara Golf Sahası’nda bulunan golfçüler, oynadıkları müsabakanın ardından tören alanında bir araya geldiler.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yılını kutlayan sporcular, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi andılar.

Saygı duruşuyla başlayan organizasyon İstiklal Marşı’yla devam etti. Daha sonra Ay Yıldızlı formalı sporcular taşıdıkları Türk Bayrağı’yla tören alanına geldi.

Türkiye Golf Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan Akkaya, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Akkaya, “Şampiyonanın üçüncü raundunda bizim için çok kıymetli bir günü burada yad ediyoruz. 30 Ağustos zaferine gelinceye kadar bu vatan toprakları kanla sulandı. Düşünün ki bir ülke aynı anda birçok cephede kendini savundu. Elinizde tuttuğunuz bayrak, bizim Ay Yıldızlı bayrağımız,  bir sembol değil baştan aşağıya bir manadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun‘a çıkışıyla başlayan Milli mücadele ruhu, bütün dünyanın hayran kaldığı 30 Ağustos 1922’de tüm dünya liderlerinin kabul ettiği kesin ve katii bir zaferle noktalandı. Bayrağımız kıymetli, vatanımız çok kıymetli. 30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun. Siz ülkemizi başarılarınızla temsil edeceksiniz. Bu duygularla Federasyon Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu’nun sizlere selamını iletiyorum.”dedi.

Erdoğan Akkaya konuşmasını Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik aynı zamanda ahlaklısını severim.” sözüyle noktaladı.

Konuşmanın ardından Türkiye Golf Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan Akkaya eşliğinde federasyon çalışanları, antrenörler, sporcular ve veliler Türk Bayraklarıyla hatıra fotoğrafı çektirdiler.