Geleceğimiz Sporla Büyüsün Bahar Şöleni yapıldı
İstanbul Büyükşehir Belediyesspor, Sultangazi Kaymakamlığı, Sultangazi Belediyesi, Sultangaziİlçe Milli Eğitim ve İlçeEmniyet Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Geleceğimiz Sporla Büyüsün Bahar Şöleni, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cebeci Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi.
Sultangazi ilçesinde yer alan okullarda öğrencilerin katılımıyla, yetenekleri öğrencilerin Türk sporuna kazandırılması amaçlanan projenin şölenine,İstanbul Büyükşehir Belediyesspor Kulübü Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz,Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Sultangazi İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen ve öğrenciler katıldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyespor’un ev sahipliğinde Geleceğimiz Sporla Büyüsün Bahar Şöleni açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı“ Türkiye’nin en büyük spor kulübü olma özelliğinden olsa gerek, her geçen gün sorumluğumuz biraz daha artmakta. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’ndan allah razı olsun. 12 yıl önce hayal edilemeyen şeyleri bugün gerçekleştiriyoruz. ” dedi.
Başkan Ahmet Hamdi Çamlı, Sultangazi İlçesinde gerçekleştirdikleri Proje ile örnek bir çalışmaya imza attıklarını söyleyerek,gerçekleştirdikleri çalışmanın sadece Türk sporuna başarılı sporcu yetiştirmek olmadığını belirterek, ‘Geleceğimizin teminatı çocuklarımızınbonzai, uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan korumak için sportif olduğu gibi sosyal bir projeyi gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz’ dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı’nın açılış konuşmasında sonra, günün anlam ve önemi ilgili görüşlerini belirten Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, ilçede yer alan çocuk ve gençlerimiz kendilerine ‘Nerede spor yapacağız’ diye sorular yöneltirken, bugün şölenini yaptıkları proje sayesinde vatandaşlarımızın İstanbul Büyükşehir Belediyespor Spor tesislerinde hizmet aldıklarının önemine değinerek,projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür etti.
İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı, Sultangazi ilçesinde yer alan ve projeye katkı sağlayan kurum temsilcilerine teşekkür plaketi ve şiltsunumunun ardından, Halk oyunları gösteri ile başlayan etkinlik, proje uygulama süresince eğitim alan Judo, Güreş, Karate ve Taekwondo branşlarında öğrencilerin gösterisi Geleceğimiz Sporla Büyüsün Bahar Şölenine katılanlardan büyük alkış topladı.