Dünya Ralli Şampiyonası’nda 10. durak Almanya

Dünyanın en prestijli motor sporlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun onuncu yarışı Almanya Rallisi, 22-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. 19 etaptan oluşan yarışta, pilotlar toplamda 1228 kilometreye yakın yol kat edecek.

Motor sporları dünyasının en önemli organizasyonlarından biri olan Dünya Ralli Şampiyonası’nın 2019’daki onuncu yarışı olan Almanya Rallisi, 22-25 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Birbirinden hızlı pilotlar, üç günde 19 etabı geçip toplamda 1228.23 kilometre kat edecek. Almanya heyecanı, canlı yayınlarla RedBull TV’den de takip edilebilecek.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun geride kalan dokuz yarışı sonrasında pilotlar klasmanında Estonyalı pilot Ott Tanak 180 puanla zirvede bulunuyor. Son 6 yılın şampiyonu Red Bull sporcusu Sebastien Ogier 158 puanla yer aldığı sıralamada bir diğer Red Bull sporcusu Thierry Neuville ise 150 puanla üçüncü basamakta bulunuyor.

Büyük organizasyon bir kez daha Türkiye’de

8 yıllık bir aranın ardından geçtiğimiz sene Türkiye’ye geri dönen ve büyük ilgi çeken Dünya Ralli Şampiyonası bir kez daha Marmaris’te düzenlenecek. Dünya Ralli Şampiyonası’nın 11. etabına ev sahipliği yapacak Rally Turkey, 12-15 Eylül tarihleri arasında dünyanın en hızlı ve cesur pilotlarını ağırlayacak.