Dünya Masa Tenisi’nde yepyeni bir dönem başlıyor    

Dünya Masa Tenisi Federasyonu ITTF, sporcular ve seyirciler için profesyonel bir Masa Tenisi etkinlikleri platformu oluşturmak amacıyla kısa adı WTT olan ‘World Table Tennis’ adında bir organizasyon şirketi kurdu.

 Haber: Murat İlter

 Dünya Masa Tenisi Federasyonu ITTF, sporcular ve seyirciler için profesyonel bir Masa Tenisi etkinlikleri platformu oluşturmak amacıyla kısa adı WTT olan ‘World Table Tennis’ adında bir organizasyon şirketi kurdu. Sporu pazarda çok daha popüler olacak şekilde büyütecek bir organizasyon olması planlanan WTT, daha fazla insana Masa Tenisi’ni  sevdirmeyi ve oynatmayı amaçlayacak.
WTT, 2021’den itibaren tüm ITTF etkinliklerini yürütmekten sorumlu olacak. Masa Tenisi sporunun ticari değerinin büyümesi için dış yatırım elde etmek ve mevcut kriz gibi dış unsurlara hızlı tepki verme kapasitesine sahip olacak olan WTT, seyirciler ve sporcular için var olan eksikliklerin giderilmesini de sağlayacak.

2021’den itibaren bir çok yenilik Masa Tenisi’ni bekliyor

WTT, sporculara daha iyi yapılandırılmış etkinlikler ve daha yüksek para ödülü sağlayacak.
Masa Tenisi sporunun popülerliğini arttırmak için ITTF ve üye Federasyonların ilgiyi artırmasına yardımcı olan bir platform ve organizasyon oluşturmaya çalışacak olan WTT, aynı zamanda küresel eğlence pazarını analiz ederek, profesyonel Masa Tenisi oyuncularına, taraftarlarına, yayıncılarına, ev sahibi şehirlerine ve etkinliklerin ortaklarına çok daha modern bir eğlence deneyimi sağlayacak heyecan verici yeni bir etkinlik yapısı sunmayı planlıyor. Yeni etkinlik yapısında kadın sporcuları daha fazla ön plana çıkartmak için Kadın Turnuvaları ayrı bir etkinlik olarak yapılacak.Sonuçta, WTT etkinlikleri sadece spor severler için değil, eğlenmeyi seven herkes için tasarlanacak. WTT, dünyaya yayılmış etkinlikleriyle insanların daha önce hiç fırsat bulamadıkları canlı Masa Tenisi maçlarını onlara izletecek.

 Masa Tenisi’nin Grand Slam’i ‘Grand Smashes’ başlıyor

Yeni etkinlik yapısının zirvesinde ‘Grand Smashes’ turnuvaları olacak. Tenis branşındaki Grand Slam’ler veya Golf sporundaki Masters turnuvaları mantığı ile düzenlenecek olan ‘Grand Smashes’ turnuvaları, tüm dünyada bilinen yıllık spor takvimindeki en prestijli etkinlikler arasına girecek. ‘Grand Smashes’ turnuvaları aynı zamanda medya için daha anlamlı, göz alıcı, görsel çekiciliği daha fazla olan yüksek haber değeri imkanı sağlayacak.
En üst düzey Masa Tenisi, topluluk aktivasyonu ve eğlencesinin mükemmel bir karışımı olacak olan ‘Grand Smashes’, tüm oyuncuların kazanmak istediği, tüm şehirlerin ev sahipliği yapmak isteyeceği ve tüm hayranların yerinde takip etmek isteyeceği bir etkinlik olacak.

Yepyeni Dünya serisi

Yıl boyunca adrenalin dolu maçları tüm sporculara oynamak için daha prestijli bir turnuva imkanı sağlamayı amaçlayan WTT, dünyanın her köşesinde taraftarlarca takip edilebilecek yepyeni bir WTT Serisi hazırlıyor. WTT Şampiyonlar Serisi ve WTT Kupası Finalleri’nde son derece rekabetçi ödül parası ve değerli dünya sıralaması puanları mümkün olabilecek. Bu yeni etkinlikler gelecekteki sporculara profesyonel Masa Tenisi merdiveninin basamaklarını çıkmaları için fırsatlar sunacak.