Dalaman’a Dört Adet Tenis Kortu Yapılıyor

Muğla’nın Dalaman İlçesine Spor Toto’nun desteğiyle, Dalaman Belediyesi tarafından yapılacak olan tenis kortları ve soyunma odası yapımı için, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Dalaman Belediyesi arasında protokol imzalandı.

Protokol, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman ve Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş tarafından imzalandı. Protokol gereği, 4 adet tenis kortu ve 1 adet 2’li soyunma odası yapılacak.

Yapılan protokol Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Daha önce aynı alanda Dalaman Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 50×70 ebatlarındaki sentetik Futbol Sahasını teslim aldık. Bu gün protokolünü imzaladığımız tenis kortları, uluslararası standartlara uygun olarak yapılacak. Bu tesisler sayesinde uluslararası organizasyonlar da dahil, birçok organizasyona ev sahipliği yapacağız. Tenis kortları ilimiz ve Dalaman ilçemiz için büyük önem taşımaktadır. Spora ve gençlere büyük önem veren Belediye Başkanımız, Sayın Muhammet Karakuş’a teşekkür ediyorum. Ayrıca Dalaman Spor Salonumuzun bakım onarımı için ödeneğimiz çıktı. Yakın zamanda ihalesini yapacağız. Dalaman ve tüm ilçelerimizde yatırımlarımız devam ediyor”dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığına teşekkür eden Dalaman Belediye Başkanı, Muhammet Karakuş “Gençlerimize kazandırılacak olan yeni spor tesislerimiz ve soyunma odalarımız için bize destek veren, Gençlik ve Spor Bakanlığına ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Kurumlar arasında işbirliğine, büyük önem veriyoruz. Dalaman’ımızın Turizmde gelişmesi için, spor yatırımlarının önemine inanıyoruz. Yaptığımız girişimler sonucu, Spor Toto Kaynakları ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze tahsisli alanda Sentetik Futbol Sahasını bitirdik ve bugün teslim ettik. 4 adet Tenis Kortu ve soyunma odalarını da, bir an önce bitirip teslimini yapacağız inşallah. Dalaman’ımıza, Gençlerimize ve Sporcularımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Bize destek veren Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza, Milletvekillerimize, İl Başkanımıza ve Gençlik Spor İl Müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.